Devatenáctiletý Sleeping Indian (Indian Ridge), který za necelé 2 měsíce zahájí na stanici v Halenkovicích svou již pátou sezónu v českém chovu, se o víkendu dočkal dalšího úspěchu v roli mateřského otce. V Qatar Derby (KAT Gr.1, 3, 2000 m, 500.000 $) obsadil třetí místo jeho vnuk Sir Arthur Dayne (Sir Prancealot).


Pro v Irsku narozeného hřebce, který se do Kataru dostal z Tattersalls Horses in Traning Sale, na níž byl zakoupen za 88.000 gns, to nebyl první úspěch na arabské půdě. V únoru se mu tamtéž podařilo dokonce vyhrát Al Biddah Mile, dostih klasifikovaný v Kataru jako Gr.2 zkouška, kter sice nemá status blacktype dostihu, ale jeho dotace činí 250 tisíc dolarů. Jeho matka Shoshoni Wind patřila na dráze k nejúspěšnějším Sleeping Indianovým dcerám a zásluhou druhého místa v Empress Stakes (L) získala i status blacktype koně. 

Sleeping Indian, který měl letos na dráze první dvouleté narozené v České republice, se v loňském roce se dočkal prvního blacktype vítěze jako mateřský otec, když jeho vnučka Axana (Soldier Hollow) v dubnu v Kolíně nad Rýnem vyhrála Gr.3 Schwarzgold-Rennen, v červenci přidala Hamburger Stutenmeile (Gr.3) a mezitím finišovala druhá v německých 1000 Guineas (Gr.2). (miv)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net