Centrum Darhorse, disponující zřejmě nejkvalitnějším stádem matek v České republice, získalo další významnou posilu. Od Jiřího Michala si na neurčitou dobu pronajalo devítiletou bělku Numero Treize (Stormy River), kterou vedle úspěšné francouzské kariéry zdobí i příslušnost k velmi úspěšné rodině.

 
Numero Treize během pěti sezón na francouzských drahách absolvovala celkem 45 startů, 3x se jí podařilo zvítězit a 17x se umístit na dotovaném místě, za což vydělala po přepočtu 2,247.030 korun. To ji v historických tabulkách řadí za Noru Jeane (Reprimand) a Ready for Life (Rainbows for Life) na třetí místo nejbohatších v ČR trénovaných klisen podle zisku v rovinových dostizích. Vedle zmíněného penalizačního zisku navíc svému majiteli vydělala dalších 44.720 € na majitelských prémiích. Jejím největším úspěchem bylo vítězství v 30.000 € handicapu v Compiegne, který francouzský handicaper ocenil ratingem 33 kg.

Numero Treize je dcerou dvojnásobné francouzské vítězky Rendorina (Kendor), která vedle Numero Treize dala i dvojnásobnou vítězku Zip Code (American Post). Rendorina je ale především pravou sestrou klisny Ysoldina, která získala druhé místo v Prix de la Grotte (Gr.3) a třetí v klasické Poule d'Essai des Pouliches (Gr.1) a v chovu vedle tří blacktype umístěných dcer dala i vítěze Epsom Derby Wings of Eagles (Pour Moi). Bába Rotina (Crystal Glitters) je matkou celkem 4 blacktype vítězů a dvou blacktype umístěných, její dcera Belle et Celebre (Peintre Celebre) vyhrála Prix Saint-Alary (Gr.1), syn Appeal Au Maitre (Starborough) byl šampiónem ve Skandinávii, kde vyhrál řadu grupových dostihů.

Nepřehlédněte: Sleeping Indian znovu bodoval jako mateřský otec. Jeho vnuk doběhl třetí v Qatar Derby

Numero Treize byla loni zařazena do chovu a letos v únoru přivedla na svět svého prvního potomka klisnu po Dux Scholar (Oasis Dream). Letos nebyla připuštěna. Kdo bude jejím příštím partnerem zatím nebylo definitivně rozhodnuto. "Může to být znovu Dux Scholar, ale v úvahu připadá i Zazou, oba na ní pasují," uvedl pro naše stránky šéf krabčického chovu Ladislav Pohanka. Ve prospěch prvně jmenovaného hovoří výsledky výše zmíněné Ysoldiny, pravé sestry matky Numero Treize, která s Oasis Dreamem, otcem Dux Scholara, dala listed umístěné Torentosu a Gyrellu. (miv)

    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net