Raviella mvPo šesti sezónách na dostihové dráze odchází do chovu jedna z nrjúspěšnějších klisen domácího chovu současnosti RAVIELLA (Pop Rock). Sedmiletá hnědka, která většinu své kariéry a všechny své úspěchy získala v barvách DS Dolní Moravice a péči trenérky Záhorové, odchází plnit mateřské povinnosti  jako vítězka 7 rovinových a 2 překážkových dostihů, která vydělala přes půl miliónu korun a před dvěma lety uspěla v jedničkové Karlovarské dvojnásobné míli.

 
Napajedelská odchovankyně zahájila svou kariéru ve stáji Jiřího Charváta a péči Pavla Tůmy. Po dvou neúspěšných startech ve dvou letech ale byla nabídnuta k prodeji a přešla k trenérce Evě Záhorové a současnému majiteli. "Je to dcera Pop Rocka, takže je pozdní, proto výsledky neukazovala hned," vzpomíná na začátky se svou klisnou trenérka Záhorové. Jinak má ale pro Raviellu jen slova chvály. "Je to hrozně hodný kůň, Paní klisna. Tvrdá, pracovitá, bezvadná na ježdění v práci, ochotná jít do všeho oč ji požádáte. Přesně taková byla i v dostizích a jezdci si jí chválili. Takových mít ve stáji víc by byla paráda," říká, ale připomíná, že se svými ultravytrvaleckými schopnostmi složitě hledala na našich drahách uplatnění. "Měla trochu smůlu, že to nebyla úplně jedničková klisna, i když si jedničku vyhrála a jako ultravytrvalec neměla u nás moc co běhat."

I proto pro ni trenérka hledala příležitost v zahraničí a Raviella se tak představila i divákům ve Varšavě, Wroclawi, Hoppegartenu, Lipsku i Drážďanech. Jejím největším úspěchem bylo již zmíněné vítězství v Karlovarské ceně na dvojnásobnou míli (I.k.) před dvěma lety, v níž o rok dříve skončila druhá a později v ní obsadila i třetí a páté místo. Vedle trojice dvojkových vítězství nesmíme zapomenout ani na čtvrté místo v klasické Nagrodě St. Leger v Polsku. Třikrát se v Hoppegartenu postavila na start listed dostihu, ale black-type umístění jí zústalo odepřeno.

Nepřehlédněte: Jak zabral, nikdo na něj neměl. Dvouletý Hazarder skvělým finišem ovládl dostih dvouletých v Pise

Už před loňskou sezónou trenérka avizovala, že po ní klisna odejde do chovu, nakonec zůstala na dráze i letos. Původní plány odvála protipandemická opatření a v polovině srpna se Raviella objevila v dostihu přes proutěné překážky v Bratislavě. "I když jsem jí slibovala, že nebude muset skákat," dodává trenérka, která však mohla být s překážkovými výsledky své svěřenkyně spokojena. Po jistém vítězství při své překážkové premiéře Raviella lehce vyhrála i Prútenky šampiónov, jen závěrečný start v Křišťálovém poháru se jí nevyvedl a po několika chybách byla zadržena.

Celkem za svou kariéru absolvovala 37 startů, 9x zvítězila, 12x se umístila a vydělala 529.510 Kč. Nyní ji čeká nová kariéra - v chovu. Jako prvního partnera jí majitelé vybrali někdejšího šampióna dvouletých hřebců a poté mílařského šampióna Chardonney Tcheque (One Cool Cat), který se po letošním působení v teplokrevném chovu vrací v Hřebčíně Střelice do plnokrevného chovu. (miv)

         Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net