Ryzák JUSTIFY (Scat Daddy), dnes možná nejsledovanější mladý plemeník na světě, bude mít mimořádně silný úvodní ročník. V šesti startech neporažený plemeník amerického Ashford Stud, který dosud připouštěl za 150 tisíc dolarů (příští rok bude stát "jen" 125 tisíc), má v prvním ročníku řadu potomků i ze špičkových evropských klisen

 
Velkou šanci dostal především  z vlastní stáje - od Coolmoru, který k němu poslal řadu především Galileových dcer. Potomka po pohledném ryzákovi letos přivedly na svět například vítězka Prix de l'Arc de Triomphe a dvojnásobná šampiónka Found (Galileo), premiantka Prix Marcel Boussac (Gr.1) a druhá z 1000 Guineas (Gr.1) Ballydoyle (Galileo), šampiónka dvouletých a vítězka Cheveley Park Stakes Clemmie (Galileo), vítězka E.P Taylor Stakes (Gr.1) Curvy (Galileo), vítězka Queen Elizabeth II Challenge Cup Stakes (Gr.1) a druhá z anglických i irských 1000 Guineas Together (Galileo), stejně jako vítězka Fillies' Mile (Gr.1) Together Forever (Galileo). 

Coolmore k Justify ale neposlal jen Galileovy dcery. Jeho partnerkou loni byla a letos po něm porodila potomka vítězka Pretty Polly Stakes (Gr.1) a čtvrtá z Epsom Oaks (Gr.1) Diamondsandrubies (Fastnet Rock) či vítězka 1000 Guines (Gr.1) Virginia Waters (Kingmambo). Z evropských hvězd úspěšně připustil i vítězku Coronation Stakes (Gr.1) Immortal Verse (Pivotal) nebo třeba v Preis der Diana (Gr.1) úspěšnou Silvester Lady (Pivotal).

Nepřehlédněte: Raviella odchází do chovu. Prvním partnerem vítězky Karlovarské dvojnásobné míle bude Chardonney Tcheque

Většina partnerek, které dostal, ale samozřejmě pochází ze Spojených států a i jeho americká kolekce klisen byla velmi vybraná. Tamní turfmani se již nyní mohou těšit na Justifyovy potomky z takových matek jako Bubbler (Distorted Humor), matky nejbohatšího koně americké historie bělouše Arrogate (Unbridled's Song) či matky vítěze Kentucky Derby Mine That Bird (Birdstone) ryzky Mining My Own (Smart Strike). Potomka po Justify má i řada breeders'cupových vítězek jako třeba Bar of Gold (Medaglia d'Oro), Caledonia Road (Quality Road), Champagne Room (Broken Vow) či Take Charge Brandi (Giant's Causeway). (miv)
    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net