I Was Framed2V seznamu klisen, které letos našly svého partnera v zahraničí, najdeme je pětiletou Milušku, vítězku prvního dostihu Fitmin Cupu 2019, která se umístila v Memoriálu Rudolfa Deyla. Otcem odchovankyně Jany Bečkové je nestartovavší americký rodák I Was Framed (Racey Remarque), jehož si chovatelka společně se svým partnerem Karlem Germičem vybrali kvůli jeho unikátnímu zbarvení.

 
Pokus o odchování strakatého plnokrevného hříběte v případě Milušky nevyšel, Germič s Bečkovou však svou snahu nevzdali a uspěli později s I Was Framovým synem Silvery Moon, který se i se svým netradičním zbarvením dokázal umístit v německém listed dostihu pro dvouleté. Nyní zkouší novou cestu - úzký inbreeding. Milušku nechali v Německu synem jejího otce zmíněným Silvery Moon. Miluška zůstala březí, a tak pokud se nestane nic mimořádného, měli by příští rok přivítat na svět hříbě 2x2 prochované na I Was Framed. "Miluška měla 50% jeho genů, hříbě jich bude mít ještě víc," komentuje svůj chovatelský experiment se smíchem Germič, který bude společně se svou partnerkou zřejmě prvním chovatelem v chovu anglického plnokrevníka, který se o něco podobného pokusil.

Úzké prochování 2x2 není v chovu plnokrevníka využíváno příliš často, v historii však najdeme řadu úspěšných precedentů. Nejčastěji je v tomto směru zmiňována vítězka Prix de l'Arc de Triomphe 1949 Coronation V (Djebel), která byla 2x2 prochována na Tourbillon (Ksar) či americké snahy o využití skvělého Domina, jehož dcery byly často připouštěny Dominovými syny. (miv)

Rodokmen spojení Silvery Moon s Miluškou
pedigree hypostrakac    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net