Two-Twenty-TwoDnešní mítink ve Velké Chuchli přinesl i první vítězství potomka Fairy Kingova syna Two-Twenty-Two, narozeného z hřebcova působení v českém chovu, kde působil v roce 2009 u Miroslava Ševčíka ve Vlachovicích.

Vítězství mu získal tříletý Americký šerif, syn jedné z nejúspěšnějších matek v chovu Miroslava Ševčíka Ameriky (Sectori), který jistě o 1 1/4 délky zvítězil v Ceně AC T-Servis (IV.k., 1400 m, 40.000 Kč).

Two-Twenty-Two působil v českém chovu jedinou sezónu, když si jej Miroslav Ševčík pronajal z Polska od majitelů hřebčína Strzegom, kteří hřebce v roce 1999 zakoupili na dražbě v Newmarketu za 34.000 gns. V českém chovu se díky přechozím úspěchům koní jako Urodos, Savignon, Lucky Horse či Nick of Gold těšil velké popularitě a byl s 32 připuštěnými klisnami druhým nejvytíženějším plemeníkem v našem chovu za Tiger Cafe (Sunday Silence), působícím ve stejném chovu.

Potomci z hřebcova českého působení zatím vykazují výrazně vyšší tendence k pozdnosti, než by se u plemeníka po Fairy Kingovi, čtyřnásobném šampiónu otců dvouletých v Anglii a Irsku, čekalo. V loňském roce mu vyběhlo 5 dvouletých a jen Americký šerif dokázal získat dotované umístění, když doběhl třetí v dostihu IV. kategorie v Bratislavě. Celkově Two-Twenty-Two zatím vyběhlo 7 potomků, narozených z jeho působení u nás, několik dalších ještě debut na dostihové dráze čeká.      
      Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking