TullamoreVítěz Českého derby, slovenské Velké jarní ceny a historicky první kůň v českém tréninku, který se postavil na start Prix de l'Arc de Triomphe hnědák Tullamore (Theatrical) odchází do chovu.

Tullamore byl zakoupen stájí YOKO jako dvouletý na Breeze Up dražbě v Baden-Badenu, kde se jeho cena vyšplhala až na 51.000 euro. V péči Zdeno Koplíka absolvoval od dvou do šesti let celkem 18 startů (viz kariéra), 4x zvítězil a 9x se umístil, za což inkasoval 2,270.100 Kč. Všechna jeho vítězství se odehrála v dostizích I. kategorie - kromě již zmíněných vítězství v Českém derby a slovenské VJC vyhrál jako pětiletý dva NL dostihy - Velkou dubnovou cenu a Memoriál Vlastimila Smolíka. Vedle toho doběhl druhý v Ceně JCČR a Ceně města Karlovy Vary a též třetí ve Slovenském i Polském derby.Otec Tullamore plemeník Theatrical byl šampiónem starších koní v Irsku a získal i titul šampióna koní na trávě v USA. Vyhrál 10 dostihů včetně 6 Gr.1 zkoušek v čele Breeders' Cup Turf (Gr.1) (viz záznam) a vydělal bezmála 3 milióny dolarů. Neméně úspěšně si vedl v chovu, kde byl suverénně nejúspěšnějším synem vynikajícího Nureyeva (Northern Dancer). Dal celkem 80 blacktype vítězů a může se pochlubit i velmi vysokým procentem BT vítězů - 8% z počtu narozených potomků. 21 jeho potomků vyhrálo Gr.1 dostih včetně šampióna a vítěze Irish Derby (Gr.1) Zagreba, šampiónky 3letých klisen v Irsku Theoretically, francouzské klasické vítězky Madeleine's Dream, vítěze Juddmonte International (Gr.1) Royal Anthem, ale také vítěze Criterium de Saint Cloud (Gr.1) Marchand de Sable, otce vítěze Slovenského derby Rocky of Gracie.

Také matka Bungalow (Lord Avie) si na dráze vedla velmi dobře, o čemž svědčí 17 vítězství a zisk přes 850 tisíc dolarů. Vítězka Gardenia handicapu (Gr.3), Fleur de Lis Handicapu (Gr.3), Falls City Handicapu (Gr.3) dala v chovu 10 potomků, z nichž 7 dokázalo zvítězit. Vedle Tullamore si nějlépe vedla v blacktype umístěná klisna Cottage Rose (Magloire).

I bába Westward Hope (Daniel Boone) bodovala v dostizích kategorie blacktype, podstatnější byly ale její úspěchy v chovu, kde vedle Bungalow dala i vítěze Blue Grass Stakes (Gr.1), Jim Beam Stakes (Gr.2) a Pennsylvania Derby (Gr.2) Western Playboye (Play Fellow). 

O místě působení osmiletého hřebce, který na dráze hájil barvy stáje YOKO, bude podle majitele pana Sallera rozhodnuto v nejbližší době.

foto Zenon Kisza

           Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking