Nejúspěšnější víkend své dosavadní chovné kariéry má za sebou plemeník krabčického Centra Darhorse ZAZOU. Shamardalův syn, který od počátku svého působení v chovu patří k nejžádanějším českým plemeníkům, se v sobotu dočkal prvního vítěze dostihu nejvyšší kategorie.

 
Zasloužila se o ně tříletá Faliraki, klisna z chovu Jiřího Charváta, která se vítězstvím v Ceně tříletých klisen stala též prvním letošním jedničkovým vítězem domácího chovu v rovinových dostizích. Především zásluhou tohoto vítězství se Zazou posunul v průběžném šampionátu plemeníků na sedmé místo a je aktuálně nejvýše ze všech v ČR působících plemeníků.

Falikari pochází ze Zazouova prvního ročníku, k němuž náleží i přední polský tříletek Don Zou, který byl loni nejlépe hodnoceným dvouletkem polského chovu a letos mj. finišoval pátý v tamní Velké jarní ceně. Ve Sluzewieci se potomkům Zazoua daří, jak dokazují i další vítězové z jeho úvodního ročníku Ishii Maki a Miss Zou.

A dařit by se jim mohlo i nadále, jak naznačily včerejší výsledky z polské metropole. V dostihu dvouletých debutantů na 1200 metrů se o půl délky prosadil jeho v ČR narozený syn polského chovu Zimbardo (ze Zielona Herbatka po Azamour) a stal se vůbec prvním vítězem ze Zazouova druhého ročníku. S prázdnou neodešel ani Zaouův kolega Mikhail Glinka (Galileo), jehož tříletá dcera Magadi obsadila čtvrté místo v trialu na polské Oaks jedničkové Nagrodě Novary na 2000 metrů. (miv)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking