Po úspěšné dostihové kariéře, zahrnující vítězství v Anglii, Francii, Česku a na Slovensku, zahájila ryzka Benidiction (Zebedee) úspěšně i svou kariéru v chovu. Klisna, která letos posílila stádo klisen společnosti Acton, vlastníka Centra Darhorse, je zjištěná březí po tamním hřebci Dux Scholar (Oasis Dream).

 
"Cílem bylo podpořit klisninu rychlost," vysvětluje volbu Dux Scholara pro vítězku Ceny Jezdectví (I.k.) a Príprávné ceny (I.k.) šéf krabčického chovu Ladislav Pohanka. 

Benidiction je dcerou plemeníka Zebedee (Invincible Spirit), špičkového dvouletého sprintera, který nikdy neběžel dostih delší než 1000 metrů a po 7 startech ve dvou letech odešel do chovu. Vítěz 6 ze 7 startů, který vyhrál mj. i Flying Childers Stakes (Gr.2), začal v chovu skvěle díky hřebci Ivawood, dvouletému vítězi July Stakes (Gr.2) a Richmond Stakes (Gr.2), jehož pro svůj chov získal mocný Coolmore Stud. Zabedeeova slibně rozjetá kariéra ale bohužel skončila předčasným skonem v 11 letech. Matka Elizabelle (Westerner) se jednou umístila jako dvouletá, v chovu dala 4 vítěze z 5 startujících potomků. Klisna je polosestrou vítěze Vintage Stakes (Gr.2) ve dvou letech hřebce Orizaba (Orpen). Jak otec, tak i matka Benidiction pocházejí z linie amerického plemeníka Danziga (Northern Dancer), k níž náleží i Dux Scholar a na něhož tak bude případný první potomek Benidiction 4x5x5 prochován. (miv)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net