Nedělním triumfem ve Veľké májové ceně potvrdila pětiletá ryzka MOOREEN, proč byla v posledních dvou sezónách zvolena jako nejlepší kůň slovenského chovu. Odchovankyně Hřebčína Kobylany je dosud nejúspěšnějším plemeníka Calming Influence (King's Best), kterého nyní jeho majitel nabízí k prodeji či pronájmu.

 
"Na Slovensku není o chov plnokrevníka zájem," vysvětluje majitel hřebce i jeho současného působiště Hřebčína Kobylany Miro Weiss proč se hřebce, který byl v době zahájení své chovné kariéry na Slovensku tamním nejžádanějším hřebcem, nyní hodlá zbavit. V době, kdy Calming Influence v chovu debutoval, tedy v roce 2011, působilo ve slovenském chovu, už tehdy výrazně prořídlém, přes 100 plnokrevných klisen, zatímco nyní jsou jich již jen tři desítky. Také vlastní stádo již šampión švýcarských trenérů, který je též chovatelem, zredukoval na pouhé 4 klisny. Ty své partnery letos našly v Česku. "Část je na připuštění v Krabčicích, část jsem poslal k Eagle Topovi," popisuje Weiss.

Calming Influence tak na Slovensku nenachází smysluplné využití, a tak jej majitel nabízí ostatním držitelům. Čtrnáctiletý hřebec, který v sezóně 2016 působil i v chovu Hřebčína Střelice, má stále co nabídnout. Syn vítěze 2000 Guineas King's Besta (Kingmambo), mezi jehož potomky najdeme vítěze Epsom Derby (Gr.1) a Prix de l'Arc de Triomphe (Gr.1) Workforce či vítěze japonského derby Eishin Flash, je jedním ze 4 vítězů v produkci vítězky v USA klisny Idilic Calm (Indian Ridge), která vedle Calming Influence dala též vítěze Nearctic Handicapu (Gr.2) valacha Steel Light (Stravinsky). Bába Miracle Drug (Seattle Slew) dala 3 vítěze včetně výborného proutěnkáře High In The Clouds, mj. třetího z Gd2 Seagram Top Novices' Hurdle.

Hřebec, který na dráze vyhrál 5 dostihů na distancích kolem míle včetně Gr.2 Godolphin Mile v Dubaji či King Charles II Stakes (L) v Anglii a Prix de Tourgeville (L) ve Francii, se v chovu nejlépe zapsal výše zmíněnou Mooreen, dvojnásobnou šampiónkou, ale též klisnou, která před dvěma lety v Ceně Arvy (L) zdolala Zorianu, slovenského Koně roku posledních dvou sezón. Vedle ní jmenujme například vítězku Ceny Muscatite Massayu nebo druhou z Ceny zimnej královnej (I.k.) Walentinu. Z koní, narozených během hřebcova ročního působení u nás, se nejvíce prosadil překážkář Hádés, čtyřnásobný vítěz se ziskem přes 400 tisíc korun. (miv)

Kontakt pro zájemce o hřebce: +41 794 498 921   
      Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking