KamsinIrský chov překážkových koní posílil další plemeník německé krve z Monsunovy (Königsstuhl) linie. Syndikát irských chovatelů zakoupil vítěze Deutsches Derby (Gr.1) patnáctiletého KAMSINA (Samum), který svůj talent k produkci úspěšných překážkových koní prokázal i prostřednictvím vítězky Wielke wroclawske Cosmic Magic trenéra Bodláka.  

 
Monsunův vnuk Kamsin, který byl mimo jiné prvním Gr.1 vítězem prochovaným na Sadler's Wellse (Northern Dancer), vyhrál v roce 2008 nejen Deutsches Derby, ale svou třídu záhy potvrdil i proti starším v Rheinland Pokal (Gr.1) a Grosser Preis von Baden (Gr.1).

V německém chovu nedostal až tak velkou příležitost a dosud mu vyběhlo jen něco málo přes 100 potomků, z nichž 5 uspělo v blacktype dostizích v čele s letošní vítězkou Badener Meile (Gr.2) Nicou a Gr.3 vítězi Ladykiller a Lips Queen. Po prvních 6 sezónách v Německu byl přesunut do Francie, poslední dvě sezóny strávil na Haras de la Tuilerie, překážkové základně mocné Haras d'Etreham. Francie také viděla hřebcův dosud největší úspěch v překážkovém provozu, kterým bylo předloňské vítězství On The Go v Gd1 Grand Steeple-chase de Paris.

Otec Cosmic Magic, ale také úspěšného reprezentanta Scuderie Aichner Sternkranze, má ještě další silný vztah k našemu chovu. Hřebec je polobratrem Gr.3 vítězky Kapitale (Dubawi), kterou před dvěma lety zakoupil v Deauville za 150.000 euro pro svůj chov Jiří Trávníček.       Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking