Po třech sezónách, které strávil v Hřebčíně Napajedla, opouští český chov ryzák Wireless (Kentucky Dynamite). V úterý odcestoval do Maďarska, kam byl svým majitelem stájí Leram pronajat na dvě připouštěcí sezóny. Působit bude v chovu Zsolta Gajdose, chovatele, který své klisny připouštěl i u nás a jehož barvy zde mj. reprezentoval Václavem Lukou připravovaný Államfö, vítěz Magyar St. Leger z roku 2019.

 
"Když bylo rozhodnuto, že v Napajedlích letos nebudou připouštět žádnými hřebci, chtěli jsme pro něj nalézt nové působiště, ale ještě dřív, než jsme začali aktivně hledat, se nám ozval pan Gajdos. Wirelesse dobře zná a projevil o něj vážný zájem," uvedl pro naše stránky Tomáš Janda, starající se o bloodstock aktivity majitele stáje Leram MIlana Kříže. "Nabídl dobré podmínky, a tak jsme se rychle dohodli. Sám má tři chovné klisny a myslí si, že by hřebec mohl v Maďarsku dostat kolem 15 klisen." 

Wireless, šampión českých mílařů , získal během 7 sezón na dostihové dráze celkem 10 vítězství na francouzských drahách a další 3 pak v Čechách a na Slovensku. Vrcholem kariéry hřebce, kterého nejprve připravoval ve Francii trenér Rouget a po zakoupení stájí Leram v červnu 2016 Václav Luka mladší, bylo vítězství v listed Prix de Montretout na 1600 metrů v Maisons-Laffite, druhé místo v Gr.3 Prix Quincey opět na míli v Deauville a čtvrté v Gr.1 Premio Roma na 2000 metrů v Římě. Vedle toho získal ještě dalších 7 umístění v blacktype dostizích. Na francouzských drahách vydělal 324.200 €, s majitelskými prémiemi dokonce 485.388 €, dalších 848.250 Kč získal na českých a slovenských drahách. 

V Napajedlích se těšil solidnímu zájmu a připustil celou řadu špičkových klisen jako jsou Zorianna (Jukebox Jury), Dally Hit (Ad Valorem), Waajida (Dubawi), Poinsettia (Egerton), Anjou (Sholokhov), Serena (Rainbows for Life), Skara (Clodovil), Waka Laura (Windsor Knot) a další. Jeho první potomci by se měli ukázat na dráze v letošní sezóně, Jockey Club na svých stránkách registruje 7 jeho dvouletých potomků.

Miloslav Vlček
foto Romana Nevěřilová    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net