Holy Roman Emperor conformationŠestiletá napajedelská rodačka Wellunca (Egerton), která na podzim ukončila svou úspěšnou dostihovou kariéru, bude letos připuštěna v Irsku. Prvním partnerem trojnásobné jedničkové vítězky a jedné z nejúspěšnějších českých odchovankyň posledních let bude devatenáctiletý Holy Roman Emperor (Danehill) působící v Coolmoru.

 
"Hledali jsme s majitelem panem Adamem pro Welluncu již vyzkoušeného plemeníka," uvedla pro naše stránky Wellunčina trenérka Hana Kabelková. Holy Roman Emperor, který letos připouští za 10.000 €, to splňuje dokonale - patří k nejlépe prověřeným plemeníkům v evropském chovu. Běhal jen jako dvouletý, ale za vítězství v Grand Criterium (Gr.1), Phoenix Stakes (Gr.1) a druhá místa v National Stakes (Gr.1) a Dewhurst Stakes (Gr.1) si vysloužil titul evropského šampióna dvouletých. Byl připravovován na klasickou sezónu, ale Coolmore jej stáhl z dráhy a narychlo zařadil do chovu, aby zaskočil za jiného Danehillova syna-šampióna George Washingtona (Danehill), který se ukázal být neplodný.

V chovu si vede výborně. Za dosavadní kariéru, kterou tráví nejen v Irsku, ale pravidelně pendluje i do Austrálie a tři sezóny také do Brazílie, už zplodil 98 blacktype vítězů a je tak jen krůček od vstupu mezi elitní plemeníky s trojciferným počtem stakes vítězů. Z nejúspěšnějších potomků jmenujme vítěze Irish 2000 Guineas (Gr.1) Romanised, v 1000 Guineas (Gr.1) úspěšnou Homecoming Queen, hongkongskou hvězdu Designs On Rome či třeba vítěze Criterium de Saint-Cloud (Gr.1) Morandi, otce druhého z loňské Velké jarní ceny Westminster Nighta.

Nepřehlédněte další dnešní článek v rubrice chov: Plemeníci, první pohled - MIKESH

K Holy Roman Emperor už v minulosti poslali své klisny mj. i Jiří Trávníček či stáj Westminster Race Horses a na našich drahách se ukázala i celá řada jeho importovaných potomků včetně zimní královny Fragy, vítěze Českomoravské ceny Caucasian, v jedničkách umístěné South Captivy či dvojkového vítěze Nica. (miv) 
     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net