AAA 9911Prodloužený víkend přinesl na českých drahách tři dostihové dny které dnes uzavřel první letošní mítink v Lysé nad Labem. Jeho vrcholem byla jedničková steeplechase crosscountry Memoriál Evy Palyzové (4600 m, 150.000 Kč), na jejímž startu se sešli první dva z loňského ročníku Aeneas (Galileo) a Peintre Elusif (Elusive City) spolu s ostříleným Sztormem (Enjoy Plan), jehož výdělky z překážek už překonaly hranici dvou miliónů.


Poklidný průběh dostihu, v němž se o tempo starala outsiderka Silk (Hernando) s Josefem Bartošem, se rychle změnil poté, co Peintre Elusif padl za lesíkem, následně Mustamir s polským Nickem skončili na Irské lavici a Silk vybočila. Do čela pak přešel Sztorm vedený Markem Stromským, sledovaný Janem Kratochvílem vedeným Aeneasem. Tato dvojice si rychle vypracovala před zbytkem pole náskok, a bylo jasné, že o vítězi se rozhodne mezi těmito dměva. Dlouho měl navrh Sztorm, ale obhájce AENEAS ze Statku Blata Český ráj v cílové rovině zmobilizoval své síly a po tuhém boji dokázal Sztorma o 3/4 délky porazit. Třetí doběhl Larizano (Jape) a čtvrtý, jako poslední z dokončivších koní Tamas (Royal Court).

AAA 9892

Na programu dnešního dne byly ještě dva překážkové dostihy. Ve Steeplechase Tipsport (IV.k., 3500 m, 50.000 Kč) se jistě prosadila osmiletá RIDERI CROSS (Egerton - Rytina, Arcane), vlastní odchovankyně trenérky Jany Junkové v barvách DS Třešňovka s Pavlem Složilem mladším, závěrečné Proutěné překážky společnosti Conseq (V.k., 3200 m, 30.000 Kč) byly svědky vítězné překážkové premiéry někdejšího vítěze Karpatské ceny (L) a třetího ze Slovenského derby (Gd3) bělouše RES JUDICATA (Jukebox Jury - Reglisse, Verglas) vlastního odchovance Jiřího Charváta, do jehož barev se oblékl Jan Faltejsek.

NN20 ridericross

Další triumf "Messiho" i čtvrtý letošní dostih pro dvouleté

Z rovinového programu zaujal hned úvodní Memoriál Milenky a Jiřího Špačkových (IV.k., 3, 2200 m, 30.000 Kč) v němž i druhý životní start proměnil v jisté vítězství ryzák stáje Kam+Kam Opava valach JAN MESSI (Mariydi - Josselin, Muhtathir), polobratr Derby vítěze Josepha, v jehož sedle byl Daniel Vyhnálek. 

NN20 janmessi

Lysá hostila i čtvrtý letošní dostih pro dvouleté Cenu EBF (III.k., 1300 m, 60.000 Kč), ve které si nejlépe vedla černá hnědka stáje TAHLO Šefraný NASCHE (Isfahan), zakoupená na dražbě ročků v Baden-Badenu za 3.500 €.

Velmi dobře osazenou Cenu města Milovice (III.k., 3+, 1700 m, 45.000 Kč), na jejímž startu se sešli předloňský zimní favorit King Archie (Archipenko), čtvrtý z loňské Velké jarní Calorific (Aussie Rules), trojnásobný vítěz Gomba handicapu Master of Gold (Gold Away), loňský vítěz Bratislavské míle (I.k.) Red Persian (Haatef) či třináctiletý veterán Malq (Prince Kirk), patřící na začátku minulé dekády k nejlepším českým mílařům, pro sebe lehce rozhodl pětiletý BOB HEART (Big Bad Bob) stáje 3 hearts. Svěřenec trenérky Vocáskové, kterého vedl Beysim Ferhanov, sice zatím vyběhl jen šestkrát, ale čtyři starty proměnil ve vítězství a ve zbylých dvou se umístil. (miv)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net