AAA 9449Hlavním dostihem druhého letošního mítinku na malebné karlovarské dráze byla Cena Karlovarského kraje - 92. Karlovarská dvojnásobná míle (hdcp I.k., 4+, 3200 m, 135.000 Kč), vedle Ceny prezidenta nejdelší jedničkový rovinový dostih českého kalendáře. V něm využil druhého nejnižšího zatížení pětiletý CACOPHONOUS (Cacique), který svůj třetí český start proměnil ve druhé vítězství a své trenérce Martině Havelkové, která byla zároveň v jeho sedle, přinesl první jedničkové vítězství.


Druhé místo za reprezentantem stáje Pure Nutrition obsadil pátý z loňského Saint Leger Dalandi (Alandi), třetí doběhl Barabash (Intense Focus), který dostih ve vlažném tempu odvodil a až čtvrté místo zbylo na favorizovaného Dominiqua (Motivator).
Vítězný Cacophonous byl zakoupen za 3.500 gns na podzimní dražbě koní v tréninku v Newmarketu, odkud odcházel s aktuálním ratingem 68 liber.

Martina Havelková ale nebyla jedinou trenérkou, které se dnes dařilo. Helena Vocásková, se sedmi triumfy v čele průběžného šampionátu trenérů, dnes přidala další dvě čárky. Nejprve v Ceně Hipodromu Holoubek (hdcp IV.k., 3+, 2400 m, 40.000 Kč), kde vítězný FRANCIMOR (Free Eagle) stáje 3 hearts s Beysimem Ferhanovem v sedle nepotěšil handipery čtrnáctidélkovou demolicí soupeřů, a poté i v druhém vrcholu dne 17. Letní ceně klisen skupiny Maentiva (II.k., 3+ kl., 2000 m, 100.000 Kč) v níž TULARKA (Toronado) Statku Blata Český ráj, sledující v dostihu vedoucí Maveranu (Grand Presidium), aby přes ní v cílové rovině přešla a jistě o 1 délku získala čtvrté vítězství z posledních pěti startů. Favorizovaná vítězka poslední dvou ročníku Saša (Makfi) letos stačila jen na čtvrté místo.

AAA 9404

Úspěchem trenérky skončila i úvodní Cena společnosti Karel Holoubek Trade Group a.s. (hdcp III.k., 3+, 1400 m, 60.000 Kč), ve které se stylem start-cíl prosadil někdejší italský listed vítěz OPINION MAKER (Zoffany) z péče trenérky Pejškové, ovšem větší událostí bylo premiérové vítězství tříletého SPENCERA (Finjaan) s Lucií Fialovou v Ceně společnosti Tipsport (III.k., 3, 1600 m, 60.000 Kč), které bylo též prvním vítězstvím Ingrid Janáčkové Koplíkové v roli trenéra.

Po dva týdny starém těsném druhém místě se tentokrát v Ceně prezidenta ČSCHPMDK (hdcp II.k., 3+, 1600 m, 90.000 Kč) již naplno prosadil tříletý PRINCE OF HAVANA (Havana Gold), loni za 12.000 € na breeze-upu zakoupený valach z lotu Václava Luky mladšího, v sedle s Pavlínou Filipovou v barvách Andrease Lichtenberka .

Stáj Evy Nieslaníkové sice odešla poražená z hlavního dostihu, ale z Varů neodjela s prázdnou díky čtyřleté, jako roček za 6.500 € zakoupené ryzky VIVIANN (French Fifteen), která pod Jiřím Palíkem získala v Ceně společnosti Jan Becher Karlovarské Becherovka (hdcp III.k., 3+, 2000 m, 60.000 Kč) druhé kariérní vítězství.

Závěr dne patřil šestileté NOMBEKO (Linngari) stáje Jerevan, která po tuhém boji o krátkou hlavu před Lysyanargent získala v Ceně společnosti Vladimír Marek s.r.o. (hdcp IV.k., 3+, 1600 m, 40.000 Kč) druhý životní triumf. (miv)      Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking