Michal aldarSkvělým stylem vstoupil so letošní sezóny loňský vítěz Gerschova memoriálu Aldar (New Approach). Svěřenec trenéra Arslangireje Šavujeva, reprezentující stáj Ramzana Kadyrova, dnes s žokejem Murzabayevem odskakoval jako favorit hlavního trialu Velké Jarní ceny Memoriálu profesora Václava Michala (I.k., 1400 m, 3, 135.000 Kč) a svou roli splnil na výbornou.


Hřebec, který byla jako roček zakoupen za 110.000 euro, se už v oblouku dostal do čela sledován Bukharim (Dalakhani), podzimní akvizicí stáje TVD a.s. za 82.000 eur. Tito dva zavedli pole do cílové rovinky, ale zatímco Bukharimu postupně síly ubývaly, Aldar se odpoutával od svých soupeřů a přesvědčivě směřoval k dalšímu vítězství. O druhé místo 3 délky zpět se poprali dva zástupci stáje Rabbit Trhový Štěpánov Rabbit Mountnelson (Mount Nelson) a Mondego Bay (Egerton), z nichž měl více sil prvně jmenovaný. Čtvrtý finišoval Tamarind Cove (Galileo), někdejší roček za 450.000 euro a zatím nejlépe se ukazující svěřenec Josefa Váni z jeho zimních coolmorských nákupů. 

Co se Rabbitu nepodařilo v první jedničce napravila ve druhé - Velké dubnové ceně Erste Factoring (I.k., 4+, 1800 m, 135.000 Kč). Na jejím startu se sešla skutečně excelentní sestava čítající loňské derby vítěze Cheeky Chappie a Love Me, slovenského Koně roku Legionara, Lysyana, Tannhausera, Francii, Daily Hit, Win Fronta a další. Jako favorit odskakoval Legionar, Love Me (Egerton - Lorellai, Look Honey), jediný český odchovanec na startu, patřil s kurzem 15:1 spíše k outsiderům. Odskočil ze všech koní nejhůře, ale ž. Martin Laube se s ním nehnal zbytečně rychle dopředu a tak Love Me točil do rovinky jako jeden z posledních. Tam však plně rozbalil finiš, kterým nečekaně snadno přešel zvenčí přes všechny soupeře a jistě o 1 3/4 délky vyhrál před Legionarem (Lateral), Dally Hit (Ad Valorem) a Lysyanem (Byron). Cheeky Chappie, který neměl ideální průběh dostihu, skončil pátý. Triumf Love Me je prvním jedničkovým úspěchem trenéra Juránka pro stáj Rabbit Trhový Štěpánov a vůbec prvním jedničkovým vítězstvím Martina Laubeho a po úspěchu Cassie z minulé neděle druhým jedničkovým úspěchem koně českého chovu v letošní sezóně.   

dubnova loveme

Vedle trialu na VJC se dnes v Conseq Parku odběhly ještě další dva dostihy věnované tříletému ročníku. Hodně zajímavá sestava se sešla v Ceně Autodopravy František Vlk (III.k., 1400 m, 60.000 Kč), které vévodil přesvědčivý vítěz z první neděle, skvělým původem siponující Russian Hockey (Giant's Causeway). Ten ale měl v cílové rovince nečekaně dost práce s debutujícím Prestige of Gracie (Captain Rio), (budiž omluvou, že mu dával 4,5 kg), a když jej zdolal, přešla přes oba dva skvěle finišující jiná, stejně váhově zvýhodněná, debutantka Merella (Blue Canari) stáje Stanislava Chudáčka, v jejímž sedle úspěšně v ČR debutoval bulharský žokej Ferhanov.

Tandem Šavujev - Murzabayev pak získala Cenu Deníku E15 (IIV.k., 3, 1600 m, 40.000 Kč), který po boji s Alegorií (Pop Rock) získala Amga River (Dylan Thomas), 30.000 euro akvizice stáje Valentina Bukhtoyarova.

Starší koně měli kromě Velké dubnové dnes na programu i jedno dvojkové klání pro sprintery - handicapovou Cenu Velké Chuchle (II.k., 4+, 1200 m, 90.000 Kč) v níž se jistě prosadil sedmiletý valach stáje Autocentrum BUPI Charhizard (Two-Twenty-Two) trenéra Hurta před o rok starším Traffic Tour (Pentire - Trystero, Shareef Dancer) z chovu CK Martin Tour.

V úvodní Ceně Dětského koutku hříbátka (IV.k., 4+, 1400 m, 40.000 Kč) se jistě prosadil pětiletý Wobull Se Now (Bully Pulpit - Wotana, Areion) owner-breedera Antona Hermana, Cena hřiště 8D (III.k., 1400 m, 60.000 Kč) skončila triumfem sedmiletého The Mole Catcher (Whipper), někdejší derby-akvizice stáje YOKO, který vyhrál poprvé od triumfu ve Starohájském kritérium před 4 lety a v jehož sedle se prvního vítězství po návratu do ČR dočkal žokej Jiří Palík. Závěrečná Cena Korana (IV.k., 4+, 1800 m, 40.000 Kč) patřila šestiletému Le Payda (Signe Divin - Lemes Gold, Java Gold) z chovu Hřebčína Křenek, nyní ve stáji DS Hronovi. Stojí za zmínku, že na jeho otce Signe Divin (Bering) můžeme občas narazit v rodokmenech úspěšných překážkových koní - naposledy v pedigree třetího z Keelings Irish Strawberry Hurdle (Gd2) Analifet (Califet), jehož matka Viana je dcerou Signe Divin.

 
    
       Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net