BrnoV sobotu se v Brně odehrála letošní tamní premiéra se čtyřmi rovinovými dostihy a třemi dostihy steeplechase. Vrcholem byla trojková Jarní moravská míle - Cena Loko-Trans, s.r.o. na 1600 metrů o 50 tisíc korun.


Její favorit byl zřejmý -  desetiletý ryzák Tulum (King's Best), který v žádném z předchozích 3 startů na brněnském závodišti nenašel přemožitele. A nenašel jej ani tentokrát. Ondřej Velek poslal valacha stáje Syndikát 2007 po startu do čela a vedení udržel až do cíle o délku a čtvrt před Zoraya Luna (Electric Beat) a A Dee Joe (Johannesburg).

Tulum byl jediným importovaným vítězem brněnské soboty, zbylé dostihy patřily domácím odchovancům. V úvodní Ceně letiště Brno a.s. - Memoriálu Jiřího Císaře (IV.k., 1400 m, 35.000 Kč)  prosadil loňský dvojnásobný vítěz, čtyřletý hnědák Lastormo (Stormy Jail - Lakryma, Dara Monarch) z chovu MVDr. Libora Hlačíka, nyní reprezentující stáj El Halem Okleštěk.

Dara Monarch v roli mateřského otce se prosadil i v Ceně Václav Kubík, spol. s.r.o. (IV.k., 3200 m, 35.000 Kč) zásluhou pětileté Esdarky (Scater - Esdara, Dara Monarch) z chovu Pavla Szikory, běhající za stáj Lenia SaZ. Triumf Esdarky byl prvním vítězství pro v Brně dvakrát úspěšné duo trenér Mimra - jezdec Velek, kterému se podařilo vyhrát i hlavní rovinové klání.

Závěrečná Cena pořadatele TJ Brno Dvorska (IV.k., 3, 2200 m, 35.000 Kč) patřila napajedelské odchovankyni a prvnímu letošnímu vítěznému potomku Pop Rocka valachovi Charismatic (z Charmaine, Rainbows for Life) stáje Hradec v péči Tomáše Váni, který po tuhém boji zdolal Lady Catherine (Scyris).

V překážkách nejvíce zaujal suverénní výkon na překážkách debutujícího Taurita (Tiger Cafe - Tempecorta, Don Corleone) v Ceně K-K Metal a.s. (stch, V.k., 4, 17.500 Kč) z chovu pana Englice, který si v barvách stáje U krále Matyáše udělal dostih pro sebe a vyhrál s náskokem 17 délek.

Loni v Brně sezónu vítězně uzavřel, letos začal - to platí o pětiletém valachu z chovu Josefa Vymazala Flickerovi (Scyris - Fira, Laroche), který pro stáj Quartis-Zámecký vrch vyhrál Cenu firmy Frančák, s.r.o. (stch, V.k., 3600 m, 40.000 Kč).

Poslední steeplechase - Jarní brněnskou steeplechase-Pohár hejtmana JM kraje VII. ročník (stch IV.k., 4100 m, 65.000 Kč), nnejlépe dotovaný dostih celého dne, vyhrál lehce sedmiletý Cux (Bully Pulpit - Cosmia, Midyan) z chovu Jaroslava Kroutilíka, ze stáje TVCK Radslavice v sedle s am. Pavlem Složilem mladším.

    
       Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking