Petrlik Allan

Vítězství Zamiry ve Svatováclavské zimní královně znamenalo 17. letošní vítězství pro loňského šampion-trenéra Allana Petrlíka, který je v tuto chvíli na žebříčku trenérů na těsném druhém místě. S trenérem rovinových koní stáje Rabbit Trhový Štěpánov budeme hovořit nejen o víkendových dostizích, ale dotkneme se i budoucnosti.


Zamira při svém druhém životním startu dokázala vyhrát jedničkovou zimní královnu. Jak hodnotíte její výkon v dostihu?
Nebyl to úplně jednoduchý dostih, trochu se v něm projevila Zamiřina nezkušenost, pořád koukala okolo sebe. Cassie už je zkušená závodnice, měla už čtvrtý start v sezóně. Důležité bylo, že se Zamira dostala dopředu a to už jsem věřil, že ji tam Tomáš udrží. 

Máte výbornou kolekci dvouletých. V průběžném handicapu jsou do desátého místa tři vaši svěřenci, kromě Zamiry také Valmont Ohne a Rabbit Mountnelson. Hodnotíte letošní juniory jako vaši zatím nejlepší kolekci dvouletých?
Dvouletých letos máme opravdu hodně, skoro polovinu stáje. A je fakt, že z těch co už běhali, skoro všichni vyhráli jednou nebo jako třeba Rabbit Mountnelson i dvakrát. Doufám, že budou dobří i příští rok.

Kdo z vašich dvouletých se vám v tuto chvíli jeví možný kůň do klasických dostihů příští rok?
Jsou to Zamira, ta už letos běhat nebude, dále Valmont Ohne a Rabbit Mountnelson, kteří by se měli ukázat v Ceně zimního favorita, a také Fantagirra Lady, která vyhrála v Mostě velmi lehce. A špatně se neukazují ani o víkendu startující Golden Irene a Mondego Bay. U syna Rabbit Montjeu ale bude po dostihu provedeno vyšetření ohledně dýchacích problémů, které by mělo ukázat, zda-li nebude nutný operační zákrok laserem.

Rabbit Moutnelson

Dvojnásobný vítěz Rabbit Mountnelson je nadějí stáje Rabbit Trhový Štěpánov pro klasické dostihy na příští rok (foto Magdalena Hamříková)

V neděli jste vyslal do slovenského Saint Legeru Love Me a Rabbit Railinka, kteří skončili pátý resp. šestý. Tady asi nebudete spokojený…
Ano, čekal jsem od Love Me více. Nemyslím tím, že by měl vyhrát, ale že měl být blíže Cheeky Chappiemu. Bohužel se nám dostih nepovedl, Honza si nechal soupeře moc utéci, velká ztráta 600 metrů před cílem se už těžko dohání.  Chtěl jsem, aby se držel Sulmana, protože  ten to vydrží…

A budou ještě letos Love Me a Rabbir Railink běhat?
Railink se nám bohužel v Bratislavě zranil a po neděli ho čeká vyšetření, které rozhodne, co s ním bude dál. Ohledně Love Me ještě budeme s panem Jandejskem mluvit. Já osobně bych ho už nechal letos odpočívat.

Allane jak moc je pro vás důležitý další šampionský titul? V tuto chvíli ztrácíte „na špici“ jen jedno vítězství…
Určitě bych byl moc rád, kdyby se povedlo obhájit titul, ale není to pro mne priorita. Pokud budu v šampionátu do třetího místa, budu spokojený. Podařily se nám pěkné výsledky v klasických dostizích doma i na Slovensku včetně vůbec prvního vítězství v derby, oženil jsem se,  a  to je pro mne v letošním roce to nejdůležitější.  (mze)

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking