Pejskova IvanaVrcholem nedělních dostihů v Chuchli bude 12. Memoriál Harryho Petrlíka určený špičkovým tříletým a starším klisnám. Čtvrtinu z jeho ročníků ovládly svěřenkyně Ing. Ivany Pejškové, která má i letos velké želízko v ohni - současnou čtvrtou klisnu podle průběžného handicapu tříletých, Dally Hit.


Reprezentantka stáje HIT LOT Pejšková Dally Hit patří mezi absolutní špičku tříletých klisen, kromě druhého místa v Oaks a čtvrtého v jeho polské analogii se dokázala umístit i ve velkých zkouškách se staršími koňmi, a to na různých tratích. " Dally Hit je velmi všestrannná," říká trenérka Pejšková. "Mezi klisnami si zastane i zkrácení délky dostihu."

Jak vidí trenérka možnosti své svěřenkyně ve Velké ceně Expa Nails alias 12. Memoriálu Harryho Petrlíka, pro který v minulosti připravila vítězky Namolellu a Lucky Rain, která dokázala vyhrát dva ročníky dostihu? "Nedělní dostih je velmi početně obsazen. Rozdíl mezi nejlépe a nejhůře hodnocenou klisnou 35,5 kilogramu. To je velmi kuriozní. Největšími soupeřkami jsou Nidara a Sapsiree. Tříletá Dally Hit tedy vyzve obě starší klasičky. Spokojená budu, když bude do třetího místa. Obě soupeřky jsou kvalitní a není samožejmě vyloučené, že některá z dalších klisen přišla mezitím do formy. To se někdy na podzim stává. A zvláště u klisen. Budeme tedy Dally Hit do neděle připravovat s pokorou s cílem nejlepšího výsledku. Věřím, že bude dostih bez kolizí,  aby přišly klisny z dostihu zdravé. V poslední době to nebývá pravidlem. Dráha je pěkně připravená, tak by si tam jezdci měli najít své ideální místo."

 Dally Hit
Dally Hit v nedělním hlavním pražském dostihu poměří síly mj. s Nidarou a Sapsiree. Poprvé ji povede v dostihu Helena Pejšková

Dally Hit své největší výkony podávala na tratích 1800 - 2400 metrů, ale tentokrát poběží na 1600 metrů. "Mám-li brát zkrácení tratě jako mínus, Dally Hit to nahradí svojí poctivostí. Je to velká srdcařka. Nemá ráda násilí, a proto ji převážně jezdí dívky. To je taky jeden z důvodů, proč Dally Hit drží formu od dubna po celou sezonu. Běhání ji baví a nemá na něj špatné vzpomínky. Nevhodné použití bičíku se stalo v poslední době českým folklorem. Osobně si myslím, že pokuty jezdcům nic neřeší. Klidně si ji zaplatí a jede se dál. Přitom většina z nich rukama jezdit umí." (zem)


    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net