Petrlik aalan fotovotavova2I třetí sezóna v tréninkovém středisku Rabbitu Trhový Štěpánov v Pičíně byla pro trenéra Allana Petrlíka úspěšná - za vše stačí alespoň připomenout vítězství jeho svěřence Love Me ve Slovenském derby a úspěšnou obhajobu postu šampiona trenérů rovinových koní. Tím se ale éra působení trenéra Petrlíka ve stáji bílozelených nečekaně uzavírá. K 10. lednu totiž už nebude trenérem koní stáje Rabbit Trhový Štěpánov, ale stěhuje se do centrály Darhorse v Krabčicích.


Nejprve se ale ohlédněme za uplynulou sezónou. Jak ji nyní, tedy s dvouměsíčním odstupem, hodnotíte?
Zjara naši koně neběhali tak dobře, protože přicházeli do formy postupně, ale celkově jsem hodně spokojený. Mezi špičku tříletých koní patřili Love Me, který uspěl ve Slovenském a Českém derby, Rabbit Railink se zase ukázal dobře v Saint Legeru a výborně si počínal i Faraon, který třikrát vyhrál a propracoval se do druhé kategorie. A velmi dobře se mi povedlo připravit i dvouleté koně. Z těch, kteří startovali s výjimkou Golden Irene všichni při druhém startu vyhráli. Ze čtyř významných dostihů pro dvouleté koně jsme dva vyhráli -  Zamira triumfovala v Zimní královně a Valmont Ohne v Ceně Masise. V Gerscháku žádný z našich koní nestartoval a v Ceně zimního favorita byli Valmont Ohne třetí a Rabbit Mountnelson pátý.
Mezi špičku starších koní patřil Rabbit Motivman, mj. druhý ve Velké květnové a Tattersalls Mile, a třetí v Bratislavské míli. A zapomenout nesmím ani na Rabbit Kyllachy, která v šesti letech dokázala vyhrát čtyři dostihy včetně dvou zkoušek druhé kategorie. Celkově tak pro svého majitele zvítězila desetkrát... Takže jak jsem již zmínil, jsem se sezónou 2014 spokojený. A ještě navíc se mi podařilo obhájit šampionát trenérů na rovině.

Jak se ale nyní díváte na příští sezónu?
V příští sezóně bude vše jinak. Naše spolupráce s panem Jandejskem skončila, resp. končí k 10. lednu. Odcházíme do Krabčic, pan Kopecký mi vyhradil jednu stáj, kde mohu přijmout koně do tréninku. Byl bych tedy rád, kdyby se našli majitelé, kteří mi dají koně do tréninku. Do Krabčic se mnou odchází Shahnour Aznavour stáje Racing Club Salvator pana Gerži, který chce na jaře pořídit dalšího koně.
Byl jsem se včera v Krabčicích podívat vůbec poprvé a je obdivuhodné, co pan Kopecký dokázal vybudovat, takové podmínky Rabbit nemá, i když je to moderní středisko. Vše vypadá výborně - stáje, tréninkové dráhy, bazén… Všude je pořádek a je vidět, že vše má své místo. Zdejší areál mě opravdu nadchnul.

Jak se vám odchází z místa, kde jste působil tři roky?
Jsem rád, že mi pan Jandejsek před třemi roky dal šanci, že jsem se mohl vrátit ke koním. Myslím, že jsem ukázal, že umím koně dobře připravit. Končím v Pičíně na vrcholu. Byl jsem tři roky nahoře a teď možná budu tři roky dole, ale tohle dobře znají všichni trenéři dostihových koní. Jsem rád, že mám ženu a dceru, které při mně stojí a to je pro mne to nejdůležitější. Mám rodinu, která mne podrží.

Dnes je Silvestr – jak budete trávit poslední večer a noc v roce 2014?
Jsme s ženou a dcerkou v Řevnicích, kde budeme na Silvestra pohromadě s celou rodinou Klepetkových. Bude to hezké zakončení roku. (mze)


     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking