Torok Dalibor2Dva zajímavé koně vyšle na start v neděli do dostihů EBF trenér Dalibor Török. S velkými šancemi půjde do  hlavního dostihu Velké ceny EBF Almond Magic a bez naděje na dobrý výsledek není ani Nine ou Four v dostihu EBF pro dvouleté koně. Jak vidí trenér Török jejich možnosti v nedělních dostizích?


"Velká cena BBAG se zdá být dobrým dostihem, je tam málo koní. Kendy sice Almonda minule v něm porazil, ale jdeme bojovat o vítězství. Almond Magic má dobrou formu a potřebovali bychom, aby trošku zapršelo," přeje si Dalibor Török. Jeho svěřenec už v kariéře odběhl 18 dostihů, ve kterých 12x získal pro svého majitele stáj Yoko dostihovou výhru, ale vítězství mu zatím uniká. "Byl bych rád, kdyby se mu už povedlo zvítězit. A nejen pro něho samotného, ale pro celou naši stáj, byli jsme letos už několikrát druzí."  

Whipperův syn by se za dva týdny měl vrátit na mosteckou dráhu, kde se pokusí uspět v Českomoravské ceně a tím uzavře letošní sezónu. "V Mostě by mu to mělo pasovat ještě lépe, dráha i trať dostihu." Dodejme, že na mostecké dráze letos Almond Magic startoval třikrát a byl tu pokaždé do třetího místa.

Druhým svěřencem Dalibora Töröka v dostihu EBF bude hnědák stáje Syndikát V3J Nine ou Four (Medicean), který změří síly s 12 dvouletými kolegy v Ceně společnosti IDS Praha (Memoriálu Františka Huleše). Před třemi týdny doběhl v dostihu EBF o délku za Jambulem. "Tentokrát se poměří s ještě lepšími soupeři, jsou tam dva až tři koně, co by měli být před námi.Ale myslím, že do pátého místa by měl být Nine ou Four určitě. Bude to jeho poslední start v sezóně, není to ještě hotový dostihový kůň, nechceme ho přetěžovat."

Jak trenér Török říká, tahle sezóna v Tušovicích byla pro něj seznamovací. "Doufám, že naše práce a snaha bude zúročena příští sezónu. Věřím, že naši koně ukážou ještě lepší výsledky na dráze." (mze)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking