Vítěz Memoriálu dr. Frankenbergera Kristiano (Moonjaz) a druhý z Velké jarní ceny Amazing Gangster (Tai Chi) byli dnes dohlášeni do Českého derby. O rovinový vrchol klasické sezóny se po škrtu dalších 7 koní, mezi kterými je i zklamavší favorit Velké jarní ceny Manoamano (Alexandros) uchází 30 tříletků včetně dvou klisen. Kristiano je pravým bratrem Krasavy, která byla též do derby dohlášeno (ovšem až v posledním termínu) a získala v něm druhé místo.

 
Vítěz Memoriálu prof. Václava Michala Amazing Gangster byl dohlašován i do Velké jarní ceny, v níž v závěru nestačil chytit vedoucího Ignacia Reilly a skončil druhý. Z derby vedle Manoamana škrtnuti též dosud nestartovavší Barney Bash (Soldier Hollow), 38.000 € akvizice Lokotransu z dražby ročků v Baden-Badenu, dále dcera klasické vítězky Catoffle Colombina (Planteur), v Memoriálu dr. Frankenbergera desátý Filip (Intello), dosud nestartovavší Ideal Man (Waldpark), zakoupený jako roček v Deauville za 35.000 €, pátá z Memoriálu dr. Frankenbergera Lady Roseburg (Authorized) a nezvítězivší Marchand (Egerton).

Do Oaks nebyly k dnešnímu dni dohlášeny žádné klisny, šrtnuto jich však 8 - Avant Tout (Rajsaman), Celgerta (Egerton), rakouská Devoir de Rever (Excelebration), Febrianne (Blue Coral), Haveyoueverseen (Literato), Kiba (Rajsaman), Ladarona (Leading Light) a Touche Finale (Planteur).

Ani škrtnutí však neznamená konec možnosti se zmíněných dostihů zúčastnit. Podle před letošní sezónou schálené změny Dostihového řádu lze do dostihů s dlouhodobými přihláškami nově dohlásit i koně, který byl v některém z předešlých termínů škrtnut. (miv)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net