Wroblewski GregTaktikou start - cíl vypálil v Memoriálu profesora Václava Michala sedmi soupeřům rybník (a navíc ve výborném čase) zástupce stáje AMP Invest sp z oo Amazing Gangster (Tai Chi), kterého vedl žokej Radek Koplík. Po dostihu ale nebylo jasné, zda-li bude hřebec, před kterým stojí i možnost brzkého zahájení překážkové kariéry, do klasického dostihu dohlášený. Dnes nám ale jeho trenér Greg Wroblewski, který už má letos na svém kontě dvě vítězství v dostizích nejvyšší kategorie, řekl, že bude směřovaný do Velké jarní ceny.


"Je potřeba využít potenciál  Amazing Gangstera, překážková kariéra mu neuteče. Konkrétní klasický dostih může v každém státě běhat jen jednou," říká trenér. "Kvůli jeho hektické povaze by nebylo dobré nahánět ho ve sprintérských dostizích. Takže ho do Velké jarní ceny dohlásíme. Doufám, že se mu v ní povede překvapit. Už se mi s koňmi, kteří nebyli zrovna šancoví, párkrát povedlo překvapit, třeba jako kdysi s Orphee des Blins. To by bylo hezké. A když by se Amazing Gangsterovi ve Velké jarní ceně nepodařilo zaběhnout dobře, nebude to žádná velká tragédie. Na přihlášky do klasického dostihu si vydělal. Je po dostihu v pořádku a půjdeme to zkusit. Musíme vymyslet speciální taktiku a žokej to musí v dostihu dobře zvládnout."

Co se týče jezdeckého obsazení, tak by trenér Wroblewski uvítal, kdyby ho mohl znovu odjezdit Radek Koplík. Ten je zapsaný v listině vítězů Velké jarní ceny v ročníku 2008 se svěřencem Františka Holčáka  Dick Morrisem (Kalanisi). "Byl bych rád, ale nevím, jestli Radek nedostane nabídku na odjetí šancovějšího koně. K dnešnímu dni to ale vypadá, že by Amazing Gangstera mohl jezdit." 

AmazingGangster Koplik
Radost všech zúčastněných po doběhu Memoriálu profesora Václava Michala (foto: Andrea Zavadilová)  

Druhým letošním jedničkovým vítězem Grega Wroblewského je Master of Gold (Gold Away), potřetí za sebou triumfující v Gomba handicapu. "Poběží v neděli ve Velké Chuchli Memoriál Jaroslava Maška. Je tam hodně koní, je to složitý test. Chceme využít jeho velkou formu a dobrou trať dostihu. Dokázal, že do této společnosti patří."  

Docílit hattricku v tradičním Gomba handicapu bylo jedním z cílů Grega Wroblewského pro tuto sezónu. "Jeden cíl mám splněný brzy a navíc ještě vyhrál velký dostih Amazing Gangster. Sezóna se tedy pro nás rozjela dobře a byl bych samozřejmě rád, kdyby takto dobře i pokračovala. Nemám tolik koní pro roviny, a i když jsem vyhrál všechny klasické dostihy, jsem brán spíše jako překážkový trenér. Samozřejmě ale chci být s koňmi úspěšný v obou dostihových odvětvích." 

Michaela Zemanová

Související článek:
V Memoriálu prof. Michala triumfoval do klasik nepřihlášený Amazing Gangster. Radek Koplík vyhrál dostih už popáté

    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net