cena masise 21Trenéru Šavujevovi a Valentinu Bukhtoyarovi vyrůstá v krabčické stáji další eso. Dvouletý ARKHANGELSK (Acclamation) naznačil nemalý potenciál v první jedničkové zkoušce vyhrazené nejmladšímu ročníku 42. Ceně Masise skupiny Maentiva (I.k., 2, 1200 m, 135.000 Kč), v níž pod žokejem Petrem Foretem odkázal soupeře do role statistů a velmi lehce s náskokem 3 1/4 délky před Porcinellou (Intello) získal své druhé a zatím nejcennější vítězství.

 
Vlastní odchovanec svého majitele nastupoval na start dva týdny poté, co na stejné dráze po boji s Queen of Beaufay vyhrál dostih pro nezvítězivší na 1400 metrů. Po startu vyrazil ve svižném tempu do čela šestičlenného pole, ale záhy přes něj přešel vítěz z Lysé Sir Amico (Amico Fritz). Ten však v čele dlouho nevydržel, hodně ztratil ve vnější stopě na konci oblouku, po kterém se znovu na čele ocitl po bariéře jdoucí Arkhangelsk. V cílové rovině se mu snažila sekundovat Porcinella, ale Arkhangelsk ji rychle setřásl a nikým neohrožován cválal vstříc triumfu v nejvýznamnějším letním dostihu dvouletých. Dvě a čtvrt délky za Porcinellou doběhl třetí favorizovaný Irbis (Zelzal), čtvrtý doběhl Hadar (Camacho). Vítěz vyběhl na dobré až měkké dráze čas 1:15,31.

Arkhangelsk je synem předního evropského plemeníka Acclamation (Royal Applause), na dráze úspěšného sprintera, který geny ranosti a rychlosti úspěšně předává svým potomkům a totéž se daří v chovu i jeho synům. Matka Ardingly (Danehill Dancer) jednou zvítězila a dvakrát se umístila jako tříletá v Anglii, její prvorozená dcera Forwardly (Zoffany) získala ve Francii 4 umístění z 5 startů a rating 35 kg. Ardingly je pravou sestrou vítěze Glorious Stakes (Gr.3) Forgotten Voice a polosestrou vítězky Prix de Flore (Gr.3) Australie (Sadler's Wells), matky dvou blacktype vítězů. Výborně si v chovu vede i další její polosestra Norwegian Princess, které se podařilo zplodit dva vítěze listed dostihů. Excelentní matkou byla i prabába Albertine, matka vítěze Breeders' Cup Classic Arcanguese (Sagace) a bába klasických vítězek Aquarelliste a Cape Verdi. Albertine je polosetrou klisny Abbey (Jim French), matky naší Amande Praline (Rusticaro), vítězky Velké červnové ceny a matky Amant Grise.

gratulace buhktoyarov

Napajedelský raz-dva doběh ve dvojkové ceně   

Výsledek druhého nejvýznamnějšího dostihu dne dvojkové Ceny společnosti Maentiva Management a.s. (II.k., 3+, 2400 m) jistě potěšil napajedelské, neboť pěkným finišem se v něm prosadila tamní odchovankyně čtyřletá WELLUNCA (Egerton - Well Knit, Robellino) ze stáje Epicos v jejímž sedle získal první z dvojice dnešních vítězství Petr Foret, a druhý doběhl taktéž v moravském hřebčíně narozený a odchovaný Orleano (Egerton). Třetí finišoval Australien (Olympic Glory), čtvrtý Triplex (Elzaam) a o páté místo se v mrtvém doběhu rozdělila v Česku debutující tempo dělající červnová akvizice stáje AGA-Vlachovice Eleonora (Reliable Man) s Viviann (French Fifteen).

NN21 wellunca

Po vítězství dnes sahala i další klisna napajedelského chovu dvouletá Askerana (Egerton - Agnes Seice), ale silným táhlým finišem ji o vítězství v Ceně společnosti Maentiva Cargo a.s. (III.k., 1600 m) připravila debutující tmavá hnědka Stáje Březová BOHEMIAN RAPSODY (New Bay), kterou na loňské říjnové dražbě ročků v Newmarketu zakoupil zpět její původní majitel za 35.000 gns.  

Nepřehlédněte: Steeplechase double Jana Odložila, první vítězství potomka šampiónky Skary

Čeští odchovanci získali ale další dvě jiná vítězství. Nejprve v úvodní Ceně společnosti Maentiva Partners Ltd (hdcp IV.k., 3+, 1600 m) získal třetí vítězství v řadě pětiletý svěřenec Heleny Voršilkové WOLVERINE (Bretigny - Wildröschen, Sternkönig) ze stáje Joe vedený Jiřinou Andrésovou a pak další dostih z programu pro podporu domácího chovu otevřený jen českým odchovancům Cenu ČSCHPMDK (III.k., 3+, 2000 m) podle očekávání ovládl tříletý RESPEKT (Durante Alighieri - Renée, Rainbows for Life) z chovu svého trenéra Tomáše Duchoně v barvách Jezdeckého klubu Cholupice. V jeho sedle získala své druhé víkendové a osmé letošní vítězství Michaela Musialová.

Suverénním sedmidélkovým vítězstvím favorizované MEQUINENZY (Starspangledbanner) skončila handicapová Cena Maentiva Property s.r.o. (III.k., 3+, 1600 m), která trenéru Tomáši Váňovi přinesla šesté letošní vítězství. V sedle klisny ze stáje Excelent-K s.r.o. Liberec byl Jan Verner.

Tečku za sedmidílným programem karlovarského mítinku udělal pětkový handicap Cena společnosti NTG Agri s.r.o. (3+, 1400 m), v níž si dvanáctiletý veterán DODYBUD (Soviet Star) vzpomněl na lepší léta a po sedmi startech bez umístění získal první vítězství po dvou letech a druhý kariérní triumf slavila i stáj The sons of Sharpour. Svěřence Michala Kalčíka vedla Alena Plimlová. (miv)
       Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net