benesovNedělní dostihový den na závodišti v Benešově - Černém lese bude připomenutím 60. výročí vzniku zdejší dostihové dráhy. Pořadatelé Jaroslava Trachtová a Tomáš Hurt připravili dostihový program sestavený z šesti rovinových dostihů a dvou steeplechase. Mítink začínající ve 14 hod. bude gradovat závěrečným dostihem, Benešovskou steeplechase firmy Meran Praha.


Na startu této cross country na 4200 metrů je deset koní. Do nižší kategorie sestupuje účastník velkých dostihů Frasini (Kahyasi), který matný dojem z Prvomájové steeplechase napravil o tři týdny těsným pátým místem v pardubické dvojkovém měření, kterému dominovala Orphee des Blins. Nyní se ale vrací do dostihů po dvouměsíční přestávce. Dalšího účastníka významných dostihů sem vysílá středisko Josefa Váni. Ready for Smile (Rainbows For Life) ale tři poslední dostihy, včetně svého letos jediného startu v první kvalifikaci na Velkou parudbickou, nedokončil. Po více jak dvou letech bude v jeho sedle Josef Váňa ml.

Z dobré formy může těžit Be Jape (Jape), který se počátkem července umístil na čtvrtém místě v Memoriálu Evy Palzyové. A slušnou sezónu letos má i Rabbit Librettist (Librettist), který zvítězil v Lysé nad Labem a dvakrát se umístil v Pardubicích.

Nedávný vítěz Velké mostecké steeplechase Jan Kratochvíl povede Anthona (Tiger Cafe), který zatím na překážkách nijak neoslnil, podobně jako klisna Emotional (House Rules) a Mileryt (Jape). Mauglí (Magnus) dosud nenavázal na svá loňská umístění v Pardubicích, Brně i Kolesách. Hardy (Varadar) letos teprve vstupuje do sezóny, loni posbíral několik umístění. Také bělku Jamajku (Ray of Light) čeká letošní debut. Loni se vrátila na dráhu po vynechané sezóně 2012 a její comeback nebyl příliš úspěšný.

Z rovinového programu zaujme především dvoukilometrová Cena Auto Bupi-Kia. Největší šanci na vítězství tu mají dvě čtyřleté klisny. Svěřenkyně Tomáše Hurta Nasia (Rhodesian Winner) tu loni v obdobném dostihu zvítězila, stejně jako Clasa Cafe (Tiger Cafe), kterou povede čerstvý derby-vítěz Jan Verner. Obě klisny zatím čekají na vítězství v aktuální sezóně. (mze) 

 

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net