blazkovaDalším z trenérů, který zaznamenal úspěšný víkend na více frontách, je Helena Blažková.  Nyani Tomba podal skvělý výkon v Bratislavské míli, kde na druhém místě porazil celou řadu hvězdných koní, a den předtím si úspěchem v mostecké Severočeské ceně připsal své nejcennější prvenství Prince Orpen. Tříletý hřebec tak dokumentoval, že zkrácení trati bylo tou nejsprávnější volbou.


Zdá se, že jste Princi Orpenovi našla jeho parketu. V Severočeské ceně si poradil s přehledem nejen s vrstevníky, ale i se staršími soupeři.
Ano, to je pravda. V práci je Prince Orpen flegmatický, ale jak přijde do dostihu, je úplně jiný, nenechá si do toho mluvit… Nemá cenu ho upulovat, je lepší ho nechat cválat, takže jsme mu zkrátili distanci. Když jsem ho hlásila do Mostu, tak jsem věděla, že tam nebudou ti nejlepší na této trati, tedy Kendy a Mikesh, a doufala jsem, že se s Honzikem a Sign of the Zodiacem popasuje. Takže jeho vítězství mě tolik nepřekvapilo. První den po mítinku byl unavený, ale jinak strávil dostih dobře.

Takže s ním budete pokračovat dále po českých závodištích?
Máme ho hlášeného do dostihu s dvouletými koňmi koncem října v Rakousku, ale předtím ho chceme s panem majitelem Odcházelem poslat do Svatováclavské ceny.

Prince Orpen
Druhý jedničkový úspěch pro trenérku Blažkovou zajistil v Severočeské ceně Prince Orpen stáje Joly vedený Bauyrzhanem Murzabayem

V neděli podal v Bratislavě výtečný výkon také Nyani Tomba, který tak dosáhl nejlepšího výsledku své kariéry…
Po loňské Velké ceně Prahy všichni žasli, když byl čtvrtý, ale Nyani Tomba měl ještě velké rezervy. Prospěla mu kastrace, začal více spolupracovat a mohli jsme ho vézt na vozíku už i s klisnou. Před dostihem jsem si říkala, že by někde okolo čtvrtého místa mohl být, ale teď si říkám škoda, že nevyhrál, konec ukázal skvělý.

Takže jediným víkendovým zklamáním pro vás byla Sázava ve Slovenském derby?
Ta se bohužel proti hřebcům uštvala. V dostihu byla velká konkurence a klisna byla zbytečně aktivní a ještě naběhala hodně metrů navíc. A také se nám vrátila se zagalupovanou nohou. V pondělí jí otekla, ale nyní už to s ní vypadá lépe a budeme moci pokračovat v přípravě na další dostihy. Ted si samozřejmě trochu odpočine, ale máme ještě v plánu Slovenské a Rakouské Oaks.

Ve vaší stáji jsou i další jedničkoví koně. Kam směřujete Lysyana  a účastníka derby Castellona?
Lysyan má na konci srpna dostih v Ebreichsdorfu, tak doufám, že tam nebude taková konkurence jako na konci června. Ale nyní jsem ho ještě hlásila do dvoukilometrového dostihu do Karlových Varů.  Takovouhle trať půjde skoro po dvou letech. Castellon byl po derby unavený, ale chystáme ho pro Saint Leger.

A otázka na závěr – je něco u vás ve stáji nového?
Přišel nový majitel pan Rybár, který k nám umístil do tréninku dva dvouleté koně. Ze stáje odešlo ze zdravotních důvodů pár koní, takže máme několik boxů volných.  Jinak jsem ráda, že tým majitelů a pracovníků mám stabilní, vážím si toho. S letošní sezónou jsem  spokojená, je zase o něco lepší než ty předešlé. (mze)

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking