Koplik ZdenoNa úspěších české reprezentace v Bratislavě měl lví podíl trenér Zdeno Koplík se svým týmem. Koně z jeho tréninkového úseku totiž získali vítězství zásluhou Najinske, dvě třetí místa vybojovali nečekaně Paan a Inwin Spirit a jako pátí byli k vidění v cíli Beryaska a Kendy. Krabčickému týmu se tak nepodařilo zabodovat jen ve Slovenském derby. A jak hodnotí trenér Koplík výkony svých koní?


Pokud budeme hodnotit vystoupení vašich svěřenců chronologicky, pak o první výborný výsledek české výpravy se nečekaně postaral Inwin Spirit s Tomášem Lukáškem v Ceně Mysa, který vlastně poprvé startoval ve velkém dostihu. Počítal jste s ním mezi nejlepšími?
Inwin Spirit už letos ukázal v Bratislavě, že mu to tu sedí, vyhrál tu dva sprintérské dostihy na 1000 a 1100 metrů. Je hodně rychlý a trať kilometr je pro něj nyní ideální, takže jsem mu docela věřil. Kdyby byl dostih na 1200 metrů, tak by to nebylo tak dobré, s výbornými staršími koňmi na 1200 metrů ještě běhat nemůže. 

Další třetí místo vybojoval rovněž překvapivě Paan ve Zlatém poháru. Jeho výsledek v cíli byl asi nejen pro mne překvapením, protože v oblouku se zdálo, že už definitivně v dostihu skončil…
Paan je hodně dobrý kůň, patří mezi nejlepší vytrvalce, co máme ve stáji. Ale nechce se mu vždy utíkat. Takže jsem Vaškovi Janáčkovi řekl, že pokud vypne, ať se do něho obuje, že ještě má sílu. Takže když ho v oblouku  pohltilo pole a zdálo, že skončil, věděl jsem, že to není jeho konec. A Vašek ho pak v cíli dostal na třetí místo.

A jak hodnotíte páté místo ze stejného dostihu s Beryaskou?
S ní jsem si hodně věřil, ale ukázalo se, že 2600 metrů je pro ni asi mnoho. Ale byla za peníze a v dostihu s hřebci, takže to určitě není zklamání.

A pak už přišel zlatý hřeb vaší výpravy, pěkné vítězství Najinske a Tomáše Lukáška v Ceně Pat´s Music. Tam nelze než chválit… A kde by se měl odehrávat její příští start?
Najinska opět ukázala svou třídu a potvrdila i to, co jsem říkal, tedy že může běžet i 2000 metrů, protože třídou je nejlepší mezi tříletými klisnami. Dohlásili jsme ji do Slovenského Oaks.

Najinska CenaPatsMusic
Páté vítězství Najinske stáje DAR a ž. Tomáše Lukáška přišlo v mezinárodní Ceně Pat´s Music

Kendy už toho dokázal na dráze hodne, a předpokládám, že jeho páté místo v Bratislavské míli pro vás není zklamáním.
Kendy podal svůj stabilní výkon, ale určitě by podal na 1600 metrů ještě lepší výkon v Praze či Karlových Varech, než v Bratislavě. Ale i tak opět udělal radost. Je až neuvěřitělné, co tenhle kůň za tisíc euro už dokázal.

Až potud jsme tedy mohli chválit, ale Slovenské derby asi pro vás muselo být smutnou kapitolou…
Ano, tam se nám to nepovedlo. Na Win Frontovi se projevila velká únava z Rakouského derby, kde byl třetí. Ostatně ani Kilword, který dva týdny předtím vyhrál Madarské derby,  to nedal. A ještě Win Front utíkal vepředu ve vysokém tempu. Dekatmie chodila práce s Najinskou, ale bohužel se v dostihu zranila na kloubku. V cílové rovině bočila, jak ji to bolelo. Ale naštěstí to není vic vážného, pokračujeme v sezóně dále. Dekatmii jsme dohlásili do slovenského a rakouského Oaks.

Takže kdybyste měl hodnotit slovenský derby-mítink jako celek, tak u vás převládá radost a spokojenost?
Ano, nevyšel nám jen jeden dostih. A který jiný trenér měl sedm koní v jedničkových dostizích? Já spokojený jsem. (mze)
    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking