Bremen Plan Guth PetrTřináct ze čtrnácti startujících koní splnilo kvalifikační podmínky a mají právo nastoupit do 123. Velké pardubické s Českou pojišťovnou. Jejich vůdcem byl při sobotním Ruském dnu jednoznačně desetiletý hnědák Bremen Plan, který překvapil a „ukázal všem záda“.


Reprezentant stáje Nýznerov své vítězství ve Velké ceně města Pardubic, prvním kvalifikačním dostihu na letošní Velkou pardubickou, vybojoval stylem start – cíl. Na špici se s žokejem Markem Stromským drželi od samého začátku a v závěru ještě dokázali zrychlit. Majitel Bremen Plana Karel Zatloukal je přesvědčený, že dříve unavenému koni pomohla změna tréninku. Pardubický dostih měl být zlomovým rozhodnutím, zda Bremen Plan svou dostihovou kariéru ukončí, nebo půjde ještě dál. Druhý došel Klaus, svěřenec trenéra Čestmíra Olehly v sedle s Jaroslavem Myškou, třetí pak Budapest dua trenér Josef Váňa starší a žokej Josef Váňa mladší. Právě ten se po dostihu netajil svým dobrým pocitem z Budapestova výkonu a prohlásil, že šanci v Pardubicích by mu dal. Na tabuli se kromě výše jmenovaných objevili ještě Status Quo a Mlýn. Ze čtrnácti startujících dostih dokončilo třináct koní včetně dvou slovenských účastníků, kteří sice došli až desátý a dvanáctý, kvalifikaci na letošní Velkou pardubickou ale splnili. Jediná, kdo kvalifikační podmínky nesplnil, byla sedmiletá bělka Lovely.

logo VP1V dostihovém programu Ruského dne – Dne dopravy a stavitelství bylo celkem devět dostihů. Hned první proutěné překážky pro tříleté koně na 2800 metrů nabídly adrenalinovou koncovku, když po bitvě s Pyšným pávem vybojoval první vítězství v překážkách rovinový Over Look. Pro jeho jezdce Jaroslava Myšku to znamenalo druhé vítězství v sezoně.

Druhý dostih se nesl ve znamení vítězného návratu sedmileté Francouzky Lingarry. Opět po dramatické koncovce s Josefem Sovkou v sedle porazila v steeplechase cross country na 4000 metrů Richieho a Sisi Merble. Do dostihu neodstartovala Ankara, která nezdolala zkušební skok.

V pořadí třetí dostih, steeplechase cross country na 4000 metrů, obsadili Váňové. Josef Váňa mladší přivedl do cíle ryzáka Kaie, kterého trénuje jeho otec. Kai měl menší problémy na prvních dvou skocích, pak už ale vše zvládl bez problémů. Váňa starší byl jeho vítězstvím trochu překvapen. Kai totiž jako tříletý startoval ve Francii a tam přesvědčivé výkony nepodával.

Pětiletá hnědka s něžným jménem Dorotka byla vítězkou čtvrtého dostihu dne, steeplechase na 3400 metrů. Do loňského roku elitní sprinterku její trenér Grzegorz Wroblewski zkouší na překážkách. V jejím sedle byl Thomas Boyer, který se díky vítězství dotáhl v šampionátu jezdců na vedoucího Josefa Bartoše.

Steeplechase III. kategorie na 3900 metrů pro pětileté a starší koně vyhrála sedmiletá Power Prize s žokejem Josefem Bartošem, a to opět v adrenalinové koncovce. Porazila sedmiletého Bleska i v Čechách debutující šestiletou Jecee. Právě Jecce, v sedle s Dušanem Andrésem, udávala tempo, v závěru ale na zkušenější soupeře neměla dost sil.

Šestý dostih a opět dramatická koncovka. Jejím vítězem byl v této steeplechase cross country III. kategorie na 3700 metrů sedmiletý hnědý valach Concord v tréninku Stanislava Popelky. Tento dostih byl poznamenaný několika nepříjemnými pády a kolizemi, které se dotkly i Concorda. Přesto s jezdcem Dušanem Andrésem porazil své soupeře Step Dancera a Wild Dangera.

Své skvělé výkony v sedmém dostihu dne, steplechase cross country II. kategorie na 4500 metrů, potvrdil šestiletý tmavý hnědák Charme Look. Z osmi startů na překážkách se dokázal prosadit po páté. Udělal tím radost svému trenérovi Milanu Theimerovi, který by byl spokojen i kdyby Charme Look nezvítězil. V sedle vítěze byl Michal Kubík. Za sebou nechali Frasiniho, Silver Regenta, Tomise, Salutiho, Speranzu i favorizovaného Age of Jape, kterému v závěru došly síly.

Osmým dostihem dne byla Velká cena města Pardubic, kvalifikační dostih na 123. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou. Po ní následovala už jen steeplechase cross country IV. kategorie na 3400 metrů, do které se po dvouleté pouze vrátil sedmiletý Makler a hned vítězně. V cílové rovince s žokejem Michalem Köhlem porazili Princess of Gracie, Dráculu, Catch Life a Hardyho.

V devíti sobotních pardubických dostizích zvítězilo devět různých žokejů, ve startovních listinách se po celý den neškrtalo. To jsou další zajímavosti v pořadí třetím dostihovém mítinku v pardubickém Synthesia Parku.

foto Petr Guth    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking