synthKombinace proutěných překážek a rovinových dostihů pro budoucí překážkáře, takový byl program pátečních dostihů v Synthesia Parku. Dostihový program nabídl celkem pět dostihů. Vítězem úplně prvního bumperu v sezoně se stal tříletý Jamil v sedle s Dušanem Andrésem.


Jamil v tréninku Stanislava Popelky v dostihu na 2400 metrů pro tříleté koně porazil Mariniho a Mosquita, který dlouho vedl startovní pole a svým soupeřům podlehl až v cílové rovině. Dalším bumper na 2400 metů byl vypsán pro tříleté a čtyřleté koně. Na startu se však objevili jen tříletí, ti starší možná dali přednost startu v dalším dostihu pro čtyřleté a starší koně. Mezi tříletými účastníky to dlouho vypadalo na vítězství Moderatora, po velkém boji si ale prvenství připsala favorizovaná Salvia s Tomášem Lukáškem. Třetí bumper odpoledne na 2900 metrů pro čtyřleté a starší koně ovládl debutující Celadon s Janem Odložilem. I oni si své vítězství vybojovali až v koncovce dostihu.

Proutěné překážky opět ovládla čtyřletá hnědka Sabana, kterou stejně jako při jejím letošním prvním vítězství v Pardubicích (8. května) vedl Jakub Kocman. Svěřenkyně trenéra Ivana Kuba za sebou nechala Medulu s Dušanem Andrésem a Rampulinu s Jánem Machem. Největší pronásledovatel Sabany, ryzák Betpak Dala nakonec nedokázal odolat třem jmenovaným a s Jaroslavem Myškou se usadili na čtvrtém místě. Jakub Kocman byl z výkonu Sabany nadšený: „Šla mnohem lépe než minule, nějaká třída tam určitě bude.“

Dostih IV. kategorie pro pětileté a starší koně na 3900 metrů s výrokem „lehce“ získal pětiletý Igo s Josefem Bartošem v sedle. Od začátku si na proutěných překážkách drželi pozici a v pořadí s druhým účastníkem, sedmiletým Winky Winky (Marcel Novák), udávali tempo.

Páteční dostihy byly předehrou sobotního Ruského dne – Dne dopravy a stavitelství. Jeho vrcholem bude I. kvalifikace na 123. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou. První dostih startuje ve 13 hodin, kvalifikační Velká cena města Pardubice odstartuje v 17:10 hodin.

Jarmil
Foto: Jamil na snímku Hany Vytopilové    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking