Brno leteckyStejně jako loni je i letos prvním venkovním závodištěm, které zahájí svou sezónu, Brno-Dvorska. 1200 metrů dostihová dráha, jejíž neodmyslitelným představitelem je Josef Vymazal, zažije tak již svou 18. sezónu. Tradičně jsou vrcholy mítinku Jarní brněnská steeplechase a Jarní moravská míle, které přilákaly zajímavou společnost koní.


Jarní brněnská steeplechase - Pohár hejtmana Jihomoravského kraje o 60.000 Kč změří síly desítky koní. S výbornými vyhlídkami půjde na start 4100 metrů dlouhého dostihu talentovaný Larizano (Jape) stáje EŽ Praha a.s., který ze tří startů na zdejší dráze dvakrát vyhrál a obsadil druhé místo. V sedle Larizana střídá loňského stálého jezdce Dušana Andrése Marek Stromský.

Zkušenou překážkářkou je osmiletá polosestra výborného Balamuta  Bambina (Jape) trenérky Wroblewské, která na podzim právě v Brně zaznamenala své premiérové vítězství na překážkách. Na zdejší dráze dokázali loni zvítězit také teprve pětiletí Venturio (Tiger Cafe) a Laurian (Tribal Instinct).

Početné zkušenosti z pardubické dráhy má Tripolis (Varadar). V Brně se zatím dvakrát umístil. Zajímavostí je také první start v překážkovém dostihu pro amatéra Pavla Složila, který byl loni poprvé držitelem amatérské licence. V dostihu povede Willbilla (Beccari). Dostihová premiéra čeká v Jarní brněnské steeplechase na slovenskou Whimsical Girl (Capri). Loni ve Švýcarsku působící Petr Tůma povede tuto šestiletou svěřenkyni trenéra Kuchárika, která se předtím věnovala parkurovému skákání.

Larizano VCH

FOTO: Larizano jako tříletý vyhrál s Jiřím Chaloupkou ve Velké Chuchli a v Brně, ale na překážkách předvádí větší talent

První start ve steeplechase čeká také na svěřence Františka Holčáka Nucals Stara (Danehill Dancer), který si loni ze své premiéry na pardubických proutěnkách odnesl páté místo. A přechod na skoky zažije pětiletý Running Wild (Look Honey).  Naopak zkušeným steeplerem je dosud nevítězný Sherson (Rainbows For Life).


Rovinový vrchol brněnského programu tradičně obstará Jarní moravská míle - Cena LOKO TRANS s.r.o. na mílové trati o 45.000 Kč. Mezi osmi startujícími nechybí obhájkyně prvenství Cincér (Ray of Light) trenéra Podhányiho. V poli je  také výborný nestárnoucí Tulum (King´s Best), který své poslední dva starty v sezóně neprohrál a nastoupí do dostihu jako neporažený na zdejší dráze. 


Po půldruhém roce se vrátí na dráhu úspěšný Gloushek (Dubawi), mj. druhý v sezóně 2012 v Listed Bratislavské míli. Svůj první start pro stáj Kika absolvuje pod vedením ž. Šafáře, který byl jeho častým jezdcem. Vysoko se může dostat i i vítěz ze zdejšího zářijového mítinku El Camino (Bertolini) a dřívejší elitní sprinter Line Honey (Look Honey).

Zvědavi budeme také na výkon Flurry (Rol´Over Beethoven), která loni měla velmi dobou formu v létě, kdy triumfovala v Lysé a v Mostě. Těžko čitelný je Spartan Spirit (Invincible Spirit), který již startoval na překážkách. Longmus (Magnus) dobíhá pravidelně ve trojkové společnosti na tabuli.

Začátek dostihového dne v Brně je ve 13:30. Kromě pestrého dostihového programu čeká na návštěvníky i doprovodný program včetně seskoku parašutistů a možnosti jízd na ponících nebo projížďky v kočáře. (mze)

 
     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net