Kolesa2Po dvou letech začíná závodiště v Kolesách opět svou sezónu již v prvním dostihovém měsíci. Úvodní dostihový den je složený z pestrého dostihového programu - tří rovin, dvou dostihů přes proutěné překážky a také dvou steeplechase. Velmi dobře je obsazený hlavní dostih, trojková steeplechase crosscountry.


Do Ceny společnosti Tepostop Přelouč, crosscountry na čtyřkilometrové trati o 65.000 Kč, byl dohlášený loňský vítěz Jarní brněnské steeplechase Eso (Proud Citizen), který loni startoval na pěti závodištích a ve většině startů získal finanční ohodnocení. Stáj rodiny Sůrových bude spoléhat na šestiletého Nebria (Belenus), který právě na domácí půdě zvítězil loni v listopadu a mimoto získal ještě dvě druhá místa, i v Pardubicích.

Spolehlivým skokanem je Glover (Varadar) stáje Conseq, který ale stále čeká na své první vítězství. Byl mu několikrát již velmi blízko, jako například na zdejší dráze loni v srpnu, kdy ho o půl délky porazila Wyona. Vítězství by nepřekvapilo od Neverlanda, který loni byl na třech závodištích vždy za peníze.

Po dvou letech se vrací na závodiště v Kolesách Virvál (Jape), který loni suverénně zvítězil v Lysé nad Labem a dařilo se mu i v Pardubicích. Překážkový talent předváděl loni teprve čtyřletý Dumágo (Magnus), kterého připravil Radek Holčák k dvěma triumfům ve steeplechase - v Netolicích a Pardubicích.  

Nebrius vitezKolesa2013

FOTO: Nebrius zvítězil pod vedením Jakuba Kocmana v listopadu na domácí dráze

Riwer Kwai (Boreal) zatím na své první překážkové vítězství čeká, ale v listopadu na zdejší dráze podal velmi dobrý výkon, když doběhl druhý za Mi Senorem. Sisi Merble (Dark Marble) má také zatím stav nezvítězivší, ale v listopadu tu doběhla nedaleko za vítězným Nebriem. A podceňovat nelze ani Gemanuse (Magnus), který loni na jaře triumfoval v Pardubicích.

Začátek dostihového dne v Kolesách je ve 13 hodin. Zajímavý je hned úvodní dostih, který mj. vybral realizační tým trenéra Blechy jako sezónní debut pro Dunagiriho (Ecosse), přihlášeného do derby a Saint Legeru. (mze)
 


      Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net