BrnoPozornost všech turfmanů se pochopitelně již upíná k derby-mítinku, ale ten není jediným dostihovým dnem víkendu. Zítra se uskuteční od 14 hodin osm zajímavých dostihů na brněnské dráze. Vrcholem mezi nimi jsou dva dostihy třetí kategorie, Letní moravská míle a Letní moravská steeplechase. Hvězdou mítinku je Tulum, který tu čtyřikrát neprohrál.


Obdivuhodný desetiletý Tulum (King´s Best) trenéra Mimry a stáje Syndikátu 2007 se chystá v Letní moravské míli firmy MEWOTECH CZ, s.r.o., ke svému druhému letošnímu startu. Do sezóny vstoupil vítězstvím v Jarní moravské míli, když o více než délku porazil svou dnešní soupeřku Zorayu Lunu, která nesla o 7,5 kilogramy méně. Tuluma opět povede Ondřej Velek a znovu ponese váhu 61,5 kilogramu. Hmotnostní rozdíl mezi ním a bělkou se navíc snižuje už jen na 2,5 kilogramy.

Na brněnské dráze se poprvé ukáže tříletá Fiomi (Midships), letošní vítězka a osmá z Jarní ceny klisen. Na menších drahách se daří El Caminovi (Bertolini) a navíc svěřenci trenéra Bělky mají letos "fazónu". Zajímavým koněm je také Loveheart (Doyen) stáje Meridian, který měl na jaře nevýrazný start v Lysé nad Labem, ale loni doběhl čtvrtý v bratislavské Listed Velké ceně BBAG Baden-Baden.

Deset koní se sejde na startu Letní brněnské steeplechase firmy CHARVÁT GROUP s.r.o. Také v tomto dostihu je kůň, kterému se na zdejší dráze extrémně daří. Scyrisův syn Flicker trenéra Jana Blechy, tu startoval čtyřikrát a třikrát tu zvítězil. V poli je i svěřenec trenéra MVDr. Olehly Laurian (Tribal Instinct), který tu také již zvítězil a letos v Pardubicích ukázal progres. Další kandidátem na stupeň vítězů je Magnusova dcera Rampulina, která své jediné vítězství zaznamanela právě na zdejší dráze. Letos se jí zatím tolik nevede, ale loni dokázala být třetí v Červnové cross country Válečníka. 

Gobe (Bear King) se letos vrátila po dvou letech na dráhu a pokud naváže na své předchozí výkony, tak patří do boje o přední příčky. To samé platí o Ninty Fox (Jape) stáje Magog, který naposledy startoval loni v červenci, kdy o 8 délek zvítězil v dostihu čtvrté kategorie v Pardubicích. Vítězství někoho z dalších startujících by bylo překvapením.

Sázkové kurzy Betino na Letní moravskou míli firmy MEWOTECH CZ, s.r.o:
2,6:1 - Tulum
3,5.1 - Fiomi
4:1 - Zoraya Luna
5:1 - El Camino
5,5:1 - Maly Mořský Princ
7:1 - Loveheart
8:1 - A Dee Joe, Ultima

Sázkové kurzy Betino na  Letní moravskou steeplechase firmy CHARVÁT GROUP s.r.o.:
3:1 - Flicker
4:1 - Rampulina, Laurian
5:1 - Gobe, Nifty Fox
7:1 - Stefan
8:1 - Fartina, Medium
12:1 - Rabbit King´s Best, Willbill
(mze)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking