kasny pavelSvou další výbornou sezónu ukončil druhým místem v silně obsazené 34. Mercedes-Benz Velké slušovické steeplechase svěřenec Pavla Kašného Catch Life. Dařilo se mu tak nejen v Itálii, kde dokázal opět zvítězit a zabodovat v dostihu Listed, ale i v českých krosových dostizích. Z rozhovoru s Pavlem Kašným se dozvíte, že by měl příští rok Catch Life usilovat o start ve Velké pardubické. A zmíní se také také o tom, jak byl spokojený se svou trenérskou a jezdeckou sezónou.


Catch Life podal ve Velké slušovické výborný výkon, prohrát s Delight My Fire určitě není žádnou ostudou… Jak vysoko jste před dostihem pomýšlel?
Po Ceně Labe mi říkalo několik lidí, že už bych ho měl nechat být, protože už byl hodně chlupatý. Ale znám Catch Life nejlépe a věděl jsem, že je naprosto v pořádku. Takže ze čtvrtého místa ve Velké slušovické už bych byl zklamaný, ale za třetí místo bych už byl spokojený. Počítal jsem s tím, že by před námi měla být Delight My Fire a pokud odstartuje, tak také Rabbit Well.

Průběh dostihu jste měli optimální?
Průběh dostihu byl dobrý, chtěl jsem být v předních koních a hlídat si Delight My Fire, aby nám neutekla. Sice nám nakonec v závěru utekla, ale prohráli jsme s lepším koněm. Byl jsem s výkonem Catch Life moc spokojený.

Teď už bude Catch Life odpočívat a v předjaří s ním zase vyrazíte do Trevisa?
Catch Life je po dostihu v pořádku, mohl by klidně za tři týdny běhat znovu. Ale měl dvě sezóny docela náročné a je chlupatý, tak ho už nyní zaparkujeme. Pan majitel inklinuje k Velké pardubické, takže se s ním budeme příští rok více orientovat na Pardubice. Pokud ale bude Catch Life v pořádku, tak by zjara zkusil starty v Itálii.

CatchLife SH
Vzpomínka na vítězství Pavla Kašného a reprezentanta stáje Viktorie-UH osmiletého Catch Life v hlavním dostihu ve Světlé Hoře. Sedminásobný vítěz Catch Life by se mohl příští rok zařadit mezi koňské milionáře - k dosažení hranice milionu korun získaných na dostihových výhrách mu zbývá již necelých 34 tisíc korun (foto Romana Nevěřilová) 

Dostihová sezóna už pro vás skončila. Jak jste s ní spokojený  jako trenér i jako jezdec?
Jezdecká sezóna se z nejrůznějších důvodů moc nepovedla, i když závěr sezóny nebyl špatný  - o předposledním dostihovém dnu v Bratislavě jsem vyhrál dvakrát a povedl se také dostih s Catch Lifem. Více spokojený jsem jako trenér, i  když samozřejmě byly věci, které se také nepovedly.

Co vám udělalo v sezóně největší radost?
Byla to dvě vítězství. Prvenství s La Mezalií ve Slušovicích, i když to bylo v nízké kategorii, ale moc mě potěšilo po všech těch peripetiích, které s ní byly.  A nebyla jednoduchá na ježdění. Druhou radostí bylo vítězství s Catch Lifem ve Světlé Hoře, kdy jsme zvítězili poté, co se dostal 1500metrů před koncem do vedení a vyhrál. Předtím takhle nechodil.

To, že jste letos nebyl spokojený s jezdeckou sezónou neznamená ale to, že už byste nechtěl jezdit?
Ne, to učitě ne. Ježdění mě pořád baví, a i když mladší kolegové jsou na tom třeba fyzicky lépe,  nebojím se toho a jezdit budu dál.

A jak to v současné době vypadá u vás v tréninkovém středisku Jalubí? Kolik koní bystě měl chystat na příští sezónu?
Dnes k nám přijede nový kůň, pětiletá Vikárka. Představuje pro mne velkou výzvu pro příští sezónu. Běhala osmkrát a jen jednou se umístila v bumperu. Chtěl bych dokázat, aby se zlepšila. Sedl jsem si na ní a myslím, že vím, kde je její problém a doufám, že se to s ní povede. Jinak ale se mi původní tým koní ve stáji zhroutil. Karov skončil pro problémy s vazy a Kingston Jail krvácel, takže budou už mít jiné uplatnění než dostihy. Odešla také pro problém s mezikostním svalem Udine de Champfeau, která by se ale mohla ještě vrátit. Borderlandovi se bohužel v Poháru Josefa Váni obnovilo staré zranění. Takže jsme ho odstavili.  Pan majitel má koní hodně a na příští rok jedenáctiletého koně nechtěl dále čekat. Domluvili jsme se ale, že si ho vezmu do nájmu a počkám si na něho. Borderland má velké dostihové srdce a věřím, že si na sebe i v jedenácti a dvanácti letech dokáže vydělat.  Zatím to tedy vypadá, že mám pro příští sezónu čtyři koně. Další koně rozjednané nemám, ale byl bych moc rád, kdybych v tréninkovém středisku Jalubí  mohl uvítat i další majitele.

Michaela Zemanová    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking