Kolesa2Do konce sezóny 2016 už zbývá pouze jeden dostihový den a tím je sobotní mítink na závodišti v Kolesách. Bude nadmíru dramatický, protože se v něm bude odehrávat boj o oba jezdecké šampionáty. Vrcholem odpoledne, které začne v pravé poledne a čítá čtyři roviny a pět překážkových dostihů, bude čtyřkilometrová crosscountry Cena společnosti Charvát Group s.r.o. s desítkou kvalitních překážkářů.


V rovinovém šampionátu mají před posledním mítinkem po 40 vítězstvích na čtvrtý titul šampiona v řadě za sebou útočící Bauyrzhan Murzabayev a Jan Rája, který má větší počet druhých míst. Oba jezdci startují ve všech rovinových dostizích mítinku. V jezdeckém překážkovém žebříčku mají shodný počet 12 prvenství Jaroslav Myška a obhájce titulu Jan Kratochvíl, ale prvně jmenovaný jezdec má dvojnásobný počet druhých míst. Větší počet "pokusů" má Jan Kratochvíl, který je uvedený na startovní listině čtyř dostihů, zatímco Jaroslav Myška pojede o jeden dostih méně.

Vrcholem odpoledne je steeplechase třetí kategorie Cena společnosti Charvát Group na 4000 metrů o 80.000 Kč. Domácí stáj Vasury Kolesa bude zastoupena svěřenkyní trenéra Radka Holčáka Lingarry (Ballingarry), která letos poběží posedmé a její výsledek v Ceně Labě nebyl špatný. Na sedmém místě ztrácela na vítěznou Delight My Fire asi 13 délek.  Naději na vítězství má také Jaroslav Myška, který usedne do sedla Bridgeura (Vendangeur) připravovaného manželkou Štěpánkou. Francouzský polokrevník se ukázal v dobré formě při Velké pardubické, kdy dokončil Cenu Jana Kašpara na čtvrtém místě a na vítězného Vajgarose mu v cíli chybělo 7 délek. Bez šance není ani Jan Kratochvíl, který znovu usedne do sedla svěřenkyně MNVr. Olehlu Waikity (Magnus), se kterou ovládli před dvěma týdny poslední pardubický hlavní dostih sezóny.

Do pořadí v cíli by měl výrazně promluvit Step Dancer (Rainbows For Life), který při dokončení dostihu nikdy v aktuální sezóně nechyběl na stupni vítězů. Velmi dobrou sezónu má letos Woody (Tiger Cafe), dvakrát vítězný a jednou druhý, jednalo se ale o dostihy nižší kategorie. V Kolesách se popasuje s kvalitnějším soupeři. Do širšího okruhu favoritů by měl náležet i desetiletý spolehlivý Marl Bora (Boreal), snadný vítěz Letní brněnské steeplechase. 

Lingarry
V hlavním dostihu v Kolesách, v crosscountry Ceně společnosti Chravát Group, bude také startovat reprezentantka stáje Vasury Kolesa a nedávno sedmá v Ceně Labe Lingarry.  V jejím sedle bude ž. Lukáš Matuský

Mauglí (Magnus) se na jaře umístil na tabuli v Prvomáhové steeplechase a jeho posledním výsledkem je třetí příčka z Podzimní brněnské steeplechase, kde porazil z účastníků koleského vrchol Lorda Jagmina (Magnus), jarního vítěze z Brna a opakovaně umístěného v dostizích čtvrté kategorie. Starbuck (Tiger Cafe) se téměř pokaždé umístuje na nižších tabulových místech a to může naplnit i tentokrát. Z dotovaného umístění letos neupadl Lincoln (Electric Beat), ale jednako se o dostihy nižších kategorií.

Zajímavě je obsazena také crosscountry Cena společnosti Nutrin na 3700 metrů. V jejím poli je především vítěz Velké wroclawské ze sezóny 2014 Jam Taki (Enjoy Plan), naposledy pátý v Ceně Vltavy, dále domácí Neicer (Belenus), kterému se nadmíru daří na mosteckém hipodromu, zlepšující se Maestro Quercus (Shamardal) či letošní dvojnásobný vítěz Stefan (Ray of Light). A v akci budou také talentovaní junioři - čtyřletý Modřín (Egerton) a o rok starší polokrevný Canton (Minds Music).

V rovinovém programu je událostí Lysyanův (Byron) návrat na dráhu.  Comeback trojnásobného vítěze jedničkových dostihů ale není jednoduchý, v mílové Ceně společnosti Temposervis CZ a.s. Praha se utká mj. se Solar Powerem (Literato) startujícím i v zahraničních Listed, vítězkou ze Slušovic Step Star (High Extreme) a Heliostatem (Heliostatic).

Sázkové kurzy Betino na Cenu společnosti Charvát Group:
3:1 - Step Dancer
3,5:1 - Waikita
4:1 - Bridgeur
5:1 - Woody
6:1 - Lingarry
7:1 - Lincoln, Marl Bora
9:1 - Lord Jagmin
8:1 - Starbuck
10:1 - Maugli
(mze)


    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking