kolesa zanrMítinkem v Kolesách dnes skončila cvalová dostihová sezóna na českých drahách. Rozhodly se také poslední jezdecké šampionáty, které zůstaly až do závěrečného mítinku letošní sezóny otevřené.


Úvodní část věnovaná rovinovým dostihům ukončila dlouhý boj Jana Ráji a Bauyrzhana Murzabayeva o titul šampióna jezdců. Oba žokejové vstupovali do dnešního mítinku se shodným počtem 40 vítězství, díky vyššímu počtu druhých míst vedl Jan Rája a protože ani jednomu z jezdců se ve čtyřech rovinových kláních nepodařilo počet vítězství navýšit, šampiónem se stal Jan Rája.

Zatímco šampióni na vítězství nedosáhli, zastoupily je jezdkyně, které získaly 3 ze 4 rovinových klání. V úvodní Ceně firmy Esako-Ing. Sýkora Dražkovice (IV.k., 2900 m, 30.000 Kč)  ž. Vendula Korečková v sedle ALLANIS (Catcher In The Rye), v Ceně společnosti Temposervis CZ a.s. Praha (IV.k., 1600 m, 30.000 Kč) ž. Ingrid Janáčková s devítiletým MALQEM (Prince Kirk), s nímž o krk porazila Galise s Murzabayevem a v Ceně společnosti "Dům u černého koně" Přelouč (hdcp V.k., 2200 m, 20.000 Kč) Kateřina Hlubočková s pětiletým WILLY WONKA (Ray of Light - Wild Thyme, Desert Prince). Její druhé oddělení se stalo kořistí čtyřletého ORICA (Look Honey - Orreta, Indian Danehill) s am. Fabrisem.

V hlavním dostihu, Ceně společnosti Charvát Group (stch cc III.k., 4000 m, 80.000 Kč) se o noc před Bridgeurem (Vendangeur) prosadil šestiletý valach stáje Iron Ladies Ostrava WOODY (Tiger Cafe), polobratr Willy Wonky. Své první vítězství dnes v Kolesách získal tříletý WALDO PEPPER (Barastraight), hřebec stáje Joly, aktuálně nabízený k prodeji prostřednictvím Katalogu plnokrevníků. (miv)    
    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net