triptorhodosČas letí jako bláznivý a tak se v neděli na pražské závodiště cvaloví fanoušci vypraví naposledy. Poslední významný rovinový chod sezóny, Cena prezidenta republiky a HIC & Co., s r.o. je velmi dobře obsazena a láká především utkáním Trip to Rhodos versus Mister Westminster. Tento ročník "prezidenta" bude velmi neobvyklý tím, že polovinu pole tvoří klisny.


Oba hnědáci jdou na start jako vítězové svých posledních dostihů. Zástupce stáje Dr. Charvát Trip to Rhodos (Rail Link) i přes možné problémy avizované trenérem Pavlem Tůmou snadno vyhrál před dvěma týdny Velkou cenu Pardubic a potvrdil tak pozici nejlepšího tuzemského vytrvalce. Navíc v jeho sedle bude ž. Jiří Chaloupka, který je na Cenu prezidenta republiky specialistou - v posledních devíti ročnících ji totiž vyhrál pětkrát.

Mister Westminster (Hurricane Run) měl vždy velkou důvěru svého trenéra Josefa Váni, a i přes druhé místo ve Velké jarní ceně a třetí ve Slovenském derby ji stoprocetně naplnil až v 35. Velké ceně turfu, kde o půl délky pokořil o tři a půl kily více zatíženou Airfare (Fairlipy). Pro ryzku rovněž znamenal tento dostih dostat se na výsluní, i když ve Velké ceně Pardubic nedokázala tento výsledek potvrdit.

Co se týče startovního pole 93. Ceny prezidenta republiky a HIC & Co., s r.o., tak v něm najdeme pět účastníků již zmíněné Velké ceny Pardubic, tedy vlastně s výjimkou slovenského Attacka všechny koně umístěné do šestého místa. Vysoký standard si v sezóně udržuje zástupce stáje DAR Sky Pilot (Dilshaan), který pod vedením Zdeno Koplíka s výjimkou prvního startu v Mostě byl vždy do třetího místa a v Pardubicích minule zaostal za Tripem je o délku a čtvrt.

Po druhém místě ve Slovenském Oaks potvrdila své kvality v Pardubicích i stájová kolegyně Sky Pilota Mikamine (Sholokhov), která se porovnala s elitou starších vytrvalců čtvrtým místem. Zahraniční příchuť dodá poslednímu velkému rovinovému dostihu sezóny svěřenec Jaroslava Brečky Peer Cooper (Doyen) naposledný osmý ve Velké ceně turfu. Jeho nejlepší výsledek přišel pátým místem ve Velké ceně Slovenska, kde doběhl pátý. Od té doby ale už uplynulo dost času a pokud bude chtít usilovat o přední dotovaná místa, bude muset navázat na loňské třetí místo z Velké ceny Pardubic, kde ztrácel v cíli dvě a čtvrt délky na Trip to Rhodose.

Do výsledku dostihu by mohl promluvit i pátý z Velké ceny turfu a Velké ceny Pardubic Wallisto (Kallisto). Naopak vítězka posledních dvou startů Lailah (Relaxed Gesture), Orphan (Zafonium) a tréninková kolegyně a polosestra Airfare Aromatica (Beccari) těžko zasáhnou do boje o tabuli.

(mze)   
     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net