chuchle4Předposlední den letošní pražské sezóny bude patřit především dvouletým koním. Dvanáctka juniorů totiž změří síly v nejdůležitějším dostihu ročníku, 77. Ceně zimního favorita společnosti Charvát Group, s.r.o. Dvouletý ročník letos zatím nemá velkou osobnost a tak nepřekvapuje, že spolufavority dostihu jsou hned tři plnokrevníci.


Ve startovním poli nechybí vítěz jednoho ze tří jedničkových dostihů pro dvouleté, Gerschova memoriálu Lagaro (Daghar), který půjde na start jako jediný neporažený kůň v poli.  Při svém jedničkovém vítězství musel bojovat s vítězkou z Budapešti Miss Vikaniko (Lord of England) připravovanou Jozefem Rosivalem. Lagaro tehdy o více než délku porazil třetí Vanetu a čtvrtého Montjeu Thirda, kteří se také Ceny zimního favorita zúčastní.

Svěřenec Allana Petrlíka by měl své největší soupeře najít ve dvou hřebcích. Trip to Sydney (Sunday Break) je polobratrem Trip to Rhodose a po premiérovém třetím místu v polovině srpna potěšil 20. září půldélkovým triufem nad Sosonem.  Své příznivce určitě bude mít i Grace of Gracie (Zanzibari), který dosud startoval jen na Slovensku, kde se zařadil mezi nejlepší dvouleté. Nejlepší výkon předvedl před čtyřmi týdny v Karpatské ceně, kde jen o krátkou hlavu podlehl Portorikosovi (Intense Focus).

Bojovat o vítězství ale samozřejmě může také kdokoliv ze druhého sledu - tedy již zmíněný Soson (Authorized), v Ceně Masise a Gerschově memoriálu umístěný Montjeu Third (Pop Rock), Vapetina dcera Vaneta (Pop Rock), která potěšila třetím místem v Gerscháku nebo Dame van Winkle (Rip Van Winkle). Ta jako jediná z účastnic Ceny zimní královny míří i na start Ceny zimního favorita. Mezi klisnami jí patřilo třetí místo a boj o druhou příšku prohrála jen o nos.

Koněm pro překvapení by mohl být Makfiho syn Rumpl Cimpr Campr, který při debutu ve dvojkovém dostihu skončil poslední, ale svůj realizační tým odškodnil o měsíc později triumfem na domovské dráze. Mikrop Dear (Pop Rock) se chystá již ke svému šestému vystoupení na dostihové dráze, a přestože jednou dokázal porazit těsně Grace of Gracie, v jíž zmíněné Karpatské ceně za ním zaostal o 6 délek.

Trip to Sydney
FOTO: Polobratr skvělého Trip to Rhodose, Trip to Sydney, je spolufavoritem Ceny zimního favorita. V jeho sedle bude stejně jako při vítězství 20. září žokej Radek Koplík

Bělouš Johnny Whistle (Silver Whistle) byl již třikrát třetí, mj. i v Simsonově ceně, ale v Ceně Masise se na tabuli nedokázal propacovat. Zaffer (American Post) má zatím na svém kontě jedno páté - předposlední místo z dvojkového pražského dostihu. Santos (Fastnet Rock), který má stejné jméno jako kůň, který proslul v 80. letech překonáváním Taxisova příkopu v tréninku, startoval dvakrát ve Francii a ani jednou se neumístil. Ale tady může překvapit.

Velmi sledovaným dostihem určitě bude tradiční zkouška pro tříleté a starší klisny, Cena Charvát CTS, a.s. (13. Memoriál Harryho Petrlíka). Čtyři klisny by měly výkonnostně své soupeřky převyšovat a měla by z nich vzejít vítězka tohoto mílového dostihu. Money for Danny (Azamour) se prezentovala dobrou aktuální formou v Leram European Jockey´s Cup Fillies and mares, kde doběhla třetí o 3 délky za vítěznou Dumnonií. Dally Hit (Ad Valorem) loni po boji se Sapsiree Memoriál Harryho Petrlíka vyhrála a ve druhé polovině letošní sezóny šla s výkony nahoru. Naposledy startovala před třemi týdny v karlovarské Ceně Jockey Clubu ČR. Na třetím místě tehdy porazila o 3 délky Iwnianku (Tempelwachter), pro kterou to byl první start po zranění Oaks v Mostě. A její forma mohla jít ještě nahoru.

Start prvního dostihu je plánován na 13. hodinu, ale brány závodiště budou pro veřejnost otevřeny již v 11 hodin.

Sázkové kurzy společnosti Betino na 77. Cenu zimního favorita společnosti Charvát Group, s.r.o.:
3,5:1 - Trip to Sydney, Lagaro, Grace of Gracie
5:1 - Dame Van Winkle
6:1 - Soson
7,77:1 - Montjeu Third, Vaneta
9:1 - Rumpl Cimpr Campr
13:1 - Mikrop Dear, Santos
22:1 - Johnny Whistle, Zaffer

Sázkové kurzy společnosti Betino na Cenu Charvát CTS, a.s. (13. Memoriál Harryho Petrlíka):
3,5:1 - Iwnianka
4:1 - Dally Hit, Money For Danny, Sapsiree
10:1 - Rheedia
11:1 - Rabbit Emperor
13:1 - Step Star
17:1 - Poinsettia, Burning Rules
(mze)


    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking