most2V sobotu se bude mostecký hipodrom loučit se svou 18. dostihovou sezónou. Tradiční důležitou tečku za ní Českomoravská cena Ústeckého kraje. Mostecké závodiště podruhé za svou kariéru poctí svou účastí Nejlepší mílař sezóny 2014 a vítěz 15 dostihů z 31 startů, multimionář Chardonney Tcheque.


Reprezent stáje Dr. Charváta a svěřenec Tomáše Šatry Chardonney Tcheque v minulých dvou sezónách končil s běháním koncem září, ale tentokrát bude mít vzhledem ke svým výborným podzimním výsledkům prodlouženou sezónu. Jeho výherní konto už překročilo 3,8 mil. Kč a pokud by se povedl i start koncem října v Itálii, možná by ještě letos mohl atakovat metu čtyř milionu korun vyhraných na dotacích. Pokud zopakuje svůj výkon z Leram European Jockey´s Cup Million, tak by v Českomoravské ceně Ústeckého kraje neměl najít rovnocenného soupeře.

Nine ou Four (Medicean) loni bojoval o úspěch v Českomoravské ceně s Levisem Mistralem, kterému o krk podlehl. Letos se zdají být ale v dostihu silnější soupeři a navíc jinak skvělému sprinterovi mostecká dráha úplně nesedí. V Mostě ale v minulosti zaznamenal několik pěkných výsledků Nyani Tomba (Excellent Air), i když tomu se letos nedaří tolik jako loni. Pěkný výkon v Mostě také předvedl koncem srpna jediný zástupce tříletého ročníku v dostihu Ideal Approach (Bushranger), druhý z jedničkového handicapu, kde nosil vyšší hmotnost.

HonzikChipera Pardubice
FOTO: Honzik Chipera má možnost získat po roce další vítězství. V jeho sedle bude v Mostě Jan Rája

V Mostě bývá hodně silný Charhizard (Two-Twenty-Two), který tu v roce 2012 úspěchem v Severočeské ceně získal své jediné jedničkové vítězství. Ale letos má ryzák opět velmi dobrou sezónu. Posledním účastníkem dostihu je v nejlepší společnosti téměř neokoukaný Echo Rules (Aussie Rules). Za poslední dvě sezóny zvítězil pětkrát v rámcových dostizích a jeho jediný start v jedničkové společnosti před šesti týdny v Mostě skončil čtvrtým místem. Pokud by ho chtěl zopakovat, musel by ještě jít s formou nahoru.

Velmi pěkně je obsazena také dvojková Cena Kooperativy pojišťovny na dvoukilometrové trati. V ní má opět velkou šanci uspět tandem JUDr. Charvát - Tomáš Šatra, který do ní vysílá loňského derbystu Honzika Chiperu (Archipenko). Hnědák jde s výkony po návratu z Francie nahoru a v tomto dostihu by měl mít jen dva oponenty - v Poháru žokejů se dobře prezentujícího Talara (Whipper) a třetího z Ceny BBAG Wicker Stonea (Whipper). V dostihu jsou také Lužnice (Kalanisi) a účastník Velké jarní ceny Rabbit Mountnelson (Mount Nelson), ale jejich poslední výsledky je předurčují k boji pouze o poslední místa na tabuli. 

Poslední dostihový den mostecké sezóny 2015 začíná ve 13:30 hod.
 
Sázkové kurzy Betino na Českomoravskou cenu Ústeckého kraje:

1,6:1 - Chardonney Tcheque
3,3:1 - Nine ou Four
5,5:1 - Nyani Tomba, Ideal Approach
7,5:1 - Charhizard
12:1 - Echo Rules
(mze)

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking