Satra TomasŠancový dostihový víkend je před Tomášem Šatrou, který vyšle do důležitých dostihů v Mostě a v Praze své tři jedničkové svěřence. Jak nám trenér prozradil, pro šampiona Chardonney Tcheque by mostecká Českomoravská cena Ústeckého kraje nemusela být jeho posledním dostihem v sezóně.


"Chardonney je v pořádku a tak jsme se domluvili s panem doktorem, že ho ještě přihlásíme nejen do Českomoravské ceny v Mostě, ale také do dostihu v Miláně 31. října," říká Tomáš Šatra, který teprve podruhé vyšle na mosteckou dráhu šampiona mílařů, který před čtyřmi týdny výborně zaběhl v dostihu na 1400 metrů v European Jockey´s Cup. "A podle výkonu v Mostě se pak ještě dohodneme, jestli do Itálie pojedeme. Myslím, že v Mostě má dobrou šanci. Očekával jsem, že tam bude i Dashing Home, ale ten tam není." A spokojený je trenér Šatra také s dostihem druhé kategorie, Cenou Kooperativa pojišťovny, pro Honzika Chiperu, který své soupeře výkonnostně převyšuje. Oba reprezentanty stáje Dr. Charváta povede Jan Rája.

Chardonney Tcheque Rispoli
FOTO: Pod vedením Umberta Rispoliho Chardonney Tcheque doběhl druhý v bohatě dotovaném Leram European Jockey´s Cup Million. V Mostě se do jeho sedla vrátí Jan Rája, se kterým v červenci ovládli Bratislavskou míli

Do dostihového dění se o víkendu zapojí také jedna z nejlepších starších klisen Sapsiree stáje Joly, která se pod taktovkou ž. Jiřího Chaloupky zúčastní již tradičního dostihu pro klisny, Memoriálu Harryho Petrlíka. "Sapsiree už nám ochlupatěla, ale myslím, že šance má. Je to poctivá klisna, v celé své kariéře byla téměř pokaždé za peníze." Ryzka byla loni v dostihu nedaleko druhá za vítěznou Dally Hit a podle slov svého trenéra by měla zůstat na dráze i příští rok. "Počítám s tím, že bych ještě příští rok trénoval a pak už asi skončím," svěřuje na závěr jeden z nejzkušenějších a nejúspěšnějších trenérů. (mze)  

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking