AAA 7977Třetím dostihovým dnem dnes pokračovala letošní sezóna na závodišti ve Velké Chuchli. Jeho vrcholem byl vyrovnaný dvojkový Červnový handicap (3+, 1800 m, 90.000 Kč), do kterého odskočilo 13 koní, z nichž měla v cíli nejvíce sil čtyřletá hnědka STORM DE NUIT (Vespone), kterou pro stáj Cardboard a trenéra Zdeňka Seménku vedl žokej Adam Florian.


Ten s klisnou, kterou Christian Richner získal jako ročku ve Francii za pouhých 1.500 €, nijak nespěchal. Zatímco na čele se pokoušel o trhák Orssio (Orpen), který s Petrem Foretem rychle odskočil soupeřům a ještě před obloukem měl náskok téměř 8 délek, Storm de Nuit se držela v zadní části pole a v oblouku byla dokonce poslední. V cílové rovině se ale pole roztáhlo po celé šíři dráhy, Adam Florian nemusel hledat pro Storm de Nuit cestu a ta táhlým finišem přešla do čela, o které sice málem přišla bočením na distanci, ale přesto dokázala udržet vedení o krátkou hlavu před nízko zatíženou Boruvkou (Casamento). Třetí doběhla Celine My Heart (Dick Turpin) a čtvrtá Let Fire (Planteur). Orssio podlehl svému odvážnému pojetí a skončil se ztrátou poslední.

fitmin semenka

Vítěznou Storm de Nuit připravuje trenér Zdeněk Seménka, který dnes dosáhl double a uspěl i jako chovatel. V Ceně kurýrní služby Messenger (hdcp IV.k., 1200 m, 40.000 Kč) nezastavila jeho pětiletého odchovance a svěřence COLTYNA (Stormy Jail - Clodine, Sharp Prod) ani druhá nejvyšší váha v poli a pod amatérkou Sabinou Mokrošovou získal druhé letošní vítězství.  

Coltyn dnes ale nebyl jediným českým odchovancem, kterému se podařilo vyhrál. Cena Renomia (IV.k., 3, 1800 m, 40.000 Kč) se stala vítězným kariérním debutem valacha JAN MESSI (Mariydi - Josselin, Muhtathir), polobratra Derby vítěze Josepha z chovu Charvát Group s.r.o., který v barvách stáje Kam+Kam Opava a přípravě Zdeňka Moravce.

NP20 janmessi


Další český vítěz skvělé matky Royal Interlude a druhý triumf Red Dynamite

Rámcový program otevřel první chuchelský dostih pro dvouleté Cena prvních nadějí (III.k., 2, 1200 m, 60.000 Kč), který se stal jednoznačnou záležitostí hnědáka KMOTRA (Epaulette) s Beysimem Ferhanovem, pátého potomka klisny Royal Interlude (King's Theatre), který byl koupen pro českou stáj, a která si jmény jako Kristine, White Angel, Lady Bach a Cheminée udělala v našem turfu mimořádné jméno. Kmotra, reprezentujícícho stáj Statek Blata Český ráj a úsek trenérky Vocáskové, koupil Tomáš Janda jako ročka za 7.200 €.

Dařilo se i bošovickým zástupcům. V Ceně 108 Agency (IV.k., 3, 1400 m, 40.000 Kč) se při desátém startu dočkala prvního životního vítězství 25.000 € akvizice stáje Leram MEQUINENZA (Starspangledbanner), v jejímž sedle premiérového vítězství dosáhla i žákyně Agáta Čermáková a dokonce 1-2-3 doběh získali koně z Bošovic, připravovaní Václavem Lukou mladším, v Ceně CK Martin Tour (III.k., 3, 1600 m, 60.000 Kč). Silně obsazenou trojku s řadou klasických adeptů na startu získala po boji s Prince of Havanou (Havana Gold) ryzka stáje Westminster Race Horses RED DYNAMITE (Medicean), která ani ve druhém životním startu nenašla přemožitele. Odchovankyně Lady Legard, kterou Tomáš Janda získal za 5.000 gns na Tattersalls October Yearling Sale, je pravou sestrou v italských listed umístěné Evy Kant, další její pravý bratr Turn Tide vydělal více jak čtvrt miliónu liber v Hongkongu. Klisna není hlášená do žádného klasického dostihu, ale jak uvedl v přenosu trenér Luka, mimochodem sedlající v dostihu 5 koní, uvažuje o startu ve slovenské Jarní ceně klisen. V sedle vítězky byl žokej David Liška. 

Úspěchem rodinného týmu Vernerových skončila Cena Tipsportu (hdcp V.k., 2400 m, 20.000 Kč), v níž se na svěřenci svého bratra Vladimíra šestiletém AIDO (Golden Tirol), polobratrovi jedničkového proutěnkáře Adiutanta (Montbard), prosadil ž. Jan Verner v barvách své půlroční dcery Victorie V a tečku za dnešním mítinkem udělal třídélkový triumf pětiletého CACOPHONOUSE (Cacique), za 3.500 gns zakoupeného na podzim v Newmarketu, v Ceně Centra přívěsů, s.r.o. (III.k., 2800 m, 60.000 Kč), v sedle se svou trenérkou Martinou Havelkovou a barvách Pure Nutrition. (miv)
           Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net