westminster polskoLetošní ročník nejprestižnějšího klasického dostihu sezóny získal nového partnera, 104. ročník Českého Derby se spojí se jménem společnosti Westminster německého podnikatele v oblasti realit Mariana Ziburskeho. Ta se v posledních letech stala jednou z nejvýraznějších značek ve středoevropském turfu, mj. má zásadní podíl na výrazném nárůstu cen dostihů v Polsku, a její letošní svázání s vrcholnou klasickou zkouškou je završením několikaletých příprav spolupráce s Chuchle Arenou Praha.


Společnost Westminster významně působí v dostihovém prostředí Německa, Polska, Česka a Slovenska. Je např. sponzorem Velké ceny Berlína (Grosser Preis von Berlin) či klasických dostihů ve Varšavě. Tuzemské publikum dobře zná i bílo-modré barvy její stáje, které před šesti lety donesla vítězně do cíle pražské Jarní ceny klisen Lady Westminster. Vloni v říjnu pak čtyřletý valach v péči dvojnásobného šampióna německých trenérů Andrease Wöhlera Westminster Night, jenž ještě jako svěřenec Václava Luky obsadil o rok dříve druhé místo ve zdejší Velké jarní ceně, triumfoval v římské Gr.3 Premio Ribot.

Nepřehlédněte: Koneko, chovatelská investice Lokotransu, porodila dalšího potomka. Loňský míří na elitní dražbu

Červnové České Derby se však nestalo jediným dostihem Westminsteru v Chuchle Areně, neboť součástí zářijového Prague Champions Day bude také bohatě dotovaný mílový dostih pro dvouleté klisny Prague Westminster Queen.

zdroj: Tisková zpráva Chuchle Areny Praha    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net