komeko foal24Stáj Lokotrans pana Karla Jalového má postupně rostoucí stádo, které tvoří dřívější úspěšné reprezentantky růžovobílých barev. Vedle klisen jako jsou Shabana (Jukebox Jury), Eternity (Power), Lady in Pink (Adlerflug) a Santa Padrona (Muhtathir) Lokotrans v prosinci předloňského roku získal 50% podíl na klisně Koneko (Big Blue Kitten), 3/4 sestře vítěze 2000 Guineas (Gr.1) hřebce Kameko (Kitten's Joy), zakoupené na dražbě v Newmarketu za 60.000 gns. O druhou polovinu se dělí dva francouzští chovatelé.

 
Loni klisna přivedla na svět hřebečka po australském rodákovi jménem Zoustar (Northern Meteor), vítězi 6 z 8 startů na sprinterských tratích včetně čtyř Gr.1 dostihů. S prvními potomky se Zoustar stal šampiónem plemeníků debutantů v Austrálii, od roku 2019 pravidelně pendluje na anglický Tweenhills Farm & Stud, kde loni připouštěl za 30 tisíc liber, letos je vedený jako "private".

Nepřehlédněte: Obrat dostihových sázek Tipsportu roste. Velký vliv na něj však má počasí

Narozený hřebec, nyní roček, by se podle vyjádření managera stáje Michala Liska měl objevit v létě na elitní francouzské dražbě ročků a Lokotrans se tak po Trávníčkově Haras de Beaufay stane druhým českým chovatelem, který svého odchovance nabídne na této prestižní dražbě.

Zoustar Komeko
Hřebeček po Zoustar

Devatenáctého dubna porodila Koneko další hříbě a opět hřebečka, jehož otcem je někdejší elitní sprinter, mj. vítěz King's Stand Stakes (Gr.1) či Diamond Jubilee Stakes (Gr.1) Blue Point (Shamardal). Dřívější zástupce Godolphinu nyní stojí na šejkově irském Kildangan Stud, kde loni připouštěl za 35.000 €, pro letošek však jeho cena rapidně vzrostla na 60.000 eur. Zasloužily se o to skvělé výsledky hřebcových prvních dvouletků, mezi nimiž najdeme i dva Gr.1 vítěze - premianta Breeders' Cup Juvenile Turf Big Evs a v Prix Jean-Luc Lagardere úspěšného Rosallion. Blue Point se tak stal prvním evropským plemeníkem od dob legendárního Sadler's Wellse (Northern Dancer), který měl v prvním ročníku dvouletých dva vítěze dostihu nejvyšší kategorie.

Miloslav Vlček
foto Lokotrans    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net