Vrchol sezóny tříletých koní, České derby se letos poběží až po prázdninách. Termín 6. září dnes, společně s propozicemi na prvních 8 dostihových dnů posunuté sezóny, dnes schválilo Prezidium Jockey Clubu. První klasický dostih Jarní cena klisen se uskuteční 12. června, Velká jarní cena, společně s Velkou květnovou, jsou vypsány na poslední červnovou neděli.


Oaks letos termínově předběhne Derby a poběží se 9. srpna, seriál klasických dostihů uzavře Saint Leger, které je vypsané na 25. října.

Dostihová sezóna podle zveřejněných propozic začne, jak už bylo oznámeno, v pondělí 18. května v Mostě a vrcholem bude Memoriál Rudolfa Deyla. V neděli 24. května zahájí sezónu chuchelské závodiště, které pro úvodní mítink připravila dvě jedničkové zkoušky - Gomba handicap a Velkou dubnovou cenu. 

Zatímco některé země vstoupí do sezóny s redukovanými cenami dostihů, propozice na prvních 8 dní ani propozice na klasické dostihy žádnou výraznou změnu v dotacích dostihů oproti původním propozicím nepřinášejí.

"O zahájení dostihové sezóny bylo primárně jednáno se zástupci závodišť kategorie A, protože tato závodiště splňují všechny potřebné parametry pro dodržení hygienické smyčky. Všem pořadatelům dostihů na závodištích kategorie A byly předloženy stejné podmínky podpory ze strany Jockey Clubu ČR. Tyto podmínky akceptovali pořadatelé dostihů na závodištích v Praze – Velké Chuchli, Karlových Varech a Mostě. Právě na těchto závodištích tedy bude zahájena letošní dostihová sezóna," komentoval přípravu sezóny na stránkách JC handicaper a předseda Rovinové komise JC Jaroslav Fabris. (miv)

tl     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net