velkapardubicka2019 tomaskubelkaVe včera zveřejněné termínové listině, zachycující mítinky do 3. července, Pardubice chybějí. "Aktuálně nastavená pravidla pořádání sportovních akcí totiž organizaci mítinku v podmínkách Pardubického závodiště neumožňují," uvádí na to konto v dnešní Tiskové zprávě pořadatel tamních dostihů Dostihový spolek. "Usilujeme o možnost pořádat dostihové dny za účasti alespoň omezeného počtu diváků," dodává.

 
Dostihová sezona měla v Pardubicích začít v tradičním termínu 8. května. Kvůli současné epidemiologické situaci a vládou přijatým opatřením se zahajovací mítink v plánovaném datu neuskuteční. Ke změně termínu konání dojde také u květnové kvalifikace. Pardubice totiž usilují o pořádání dostihových dnů za účasti alespoň omezeného počtu diváků, což aktuální pravidla neumožňují. Dostihový spolek a.s. už v kalendáři rezervoval dostatek možných náhradních termínů pro pořádání jednotlivých mítinků a zpracoval scénář rozložení kapacit návštěvníků v areálu závodiště tak, aby bylo možné dodržet například pravidlo dvoumetrových rozestupů a zabránit shromažďování většího počtu osob na jednom místě.

Pořádání dostihů za přítomnosti diváků je mimo jiné klíčové pro jednání s obchodními partnery, jejichž podpora tvoří významnou a důležitou část rozpočtu jednotlivých dostihových dnů. A proto s ohledem na finanční náročnost, velikost akce a potřebné technické zajištění preferujeme právě tuto variantu,“ komentuje jeden z důvodů pozdějšího startu pardubické sezony ředitel Dostihového spolku a.s. Jaroslav Müller. Upozorňuje také na skutečnost, že aktuální limit účastníků na sportovní akci neumožňuje pořádat v pardubických podmínkách mítink ani bez účasti diváků.

Když spočítáme, kolik koní v Pardubicích startuje a kolik lidí se kolem nich pohybuje, dostaneme se vysoko nad tento limit. Musíme si uvědomit, že se nejedná jen o jezdce, ale také o trenéry, ošetřovatele - vodiče, sbor rozhodčích, zdravotníky rozmístěné po celé dostihové dráze, veterináře, technický personál včetně týmu zajišťujícího videozáznam mítinku a další důležité pracovníky,“ dodal Jaroslav Müller.

Vedení společnosti vývoj situace konzultuje na úrovni ministerstva zdravotnictví a Poslanecké sněmovny a je v kontaktu s vedením Jockey Clubu ČR, se kterým aktuální stav průběžně diskutuje. „Jsme si vědomi toho, že klasické dostihy a výkonnostní zkoušky pro tříleté koně jsou v tuto chvíli prioritou. I to je jeden z důvodů, proč jsme se rozhodli se zahájením překážkové sezony u nás posečkat a umožnit rovinovým koním dohnat dvouměsíční časovou ztrátu. Jsme připraveni odběhnout plánované mítinky v pozdějších termínech. Vrcholem bude jubilejní 130. Velká pardubická se Slavia pojišťovnou,“ uzavřel ředitel Dostihového spolku a.s. Jaroslav Müller.

zdroj: Tisková zpráva

Související článek:
České derby se letos poběží 6. září. Jockey Club zveřejnil propozice na prvních 8 dní a klasiky    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net