Magnetem nedělního odpoledne na pražském závodišti je 66. Velká květnová cena VW Wachal, a.s. Mezi sedmi účastníky dostihu bude pozornost soustředěna na Chardonney Tcheque, který se pokusí o čistý hattrick v dostihu a také na šampionku Najinskou, která rovněž vstupuje do sezóny. 


V 65leté historii Velké květnové ceny se povedlo pouze Sharpourovi vyhrát dostih třikrát, ale v rozmezí čtyř let. Jednou ho dokázal porazit Iryklon. A není bez zajímavosti, že Chardonney Tcheque, který se v neděli pokusí o třetí vítězství v řadě za sebou, při svém prvním startu ve Velké květnové ceně podlehl o půl délky právě Sharpourovi. To bylo v sezóně 2012 a následující dva ročníky již svěřenec Tomáše Šatry před sebe nikoho v cíli nepustil. V sedle sedmiletého hnědáka bude Jiří Chaloupka, který zatím skóroval ve Velké květnové jednou - s Iryklonem.

Šampionka dvouletých i tříletých klisen Najinska (Areion) se chystá k sezónnímu debutu, stejně jako favorit dostihu. Přechod mezi starší koně může být problematický, a proto budeme zvědavi, jak se s tím klisna vypořádá. Na dosud nejdelší trati bude otestován Honzik (Orpen), který všechna svá tři prvenství získal na trati 1400 metrů. Rozběhal se před třemi týdny v Memoriálu Josefa Maška, kde doběhl třetí za Nine ou Four a Mikeshem.


Chardonney Tcheque při loňském vítězství

Další příslušník mílařské špičky Nyani Tomba (Excellent Art) také letos debutuje. Může se pochlubit velkou spolehlivostí - jen jednou z 19 startů nezískal pro svého majitele placený výsledek. Equestr (Sinndar) absolvoval před měsícem dobře obsazenou Velkou aprílovou cenu, a i když doběhl poslední, rozhodně se s ním na tabulový výsledek musí počítat.

Ve Velké dubnové ceně doběhl šestý Zakhar Star (Henrythenavigator), který předtím startoval i v Saint-Cloud a při skvělé formě tréninkového úseku Arslangireje Šavujeva ho není radno podceňovat. Ve zmíněné Velké dubnové ceně uzavřel výsledkovou listinu poprvé v Česku startující Royal Kingdom (Könistiger). Jeho odstup za vítězem byl velký, ale ve světle jeho loňských výsledků ve Francii nemusí znovu skončit mezi poraženými.

Osmičlenný dostihový program ve Velké Chuchli začíná tradičně ve 14 hodin. 


Sázkové kurzy Betino na 66. Velká květnová cena VW Wachal, a.s.:
1,7:1 - Chardonney Tcheque
4:1 - Honzik, Nyani Tomba
5:1 - Najinska
7:1 - Equestr
8:1 - Royal Kingdom, Zakhar Star
(mze)     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net