amga riverTrenér Arslangiej Šavujev má v letošním klasickém ročníku výborně nazbrojeno. Poté, co jak Aldar, tak i Aldzarb (mj. před pár dny přihlášený i do Prix de l'Arc de Triomphe) ukázali mimořádnou třídu, se i další tříletek z Šavujevovy krabčické centrály, dosud méně nápadná klisna Amga River (Dylan Thomas), dokázala prosadit v jedničkové společnosti, navíc v jednomn z trialů na České derby.


Amga River (na snímku při dubnovém vítězství v Chuchli), která v dubnu v Chuchli vyhrála čtyřku a poté doběhla sedmá v Jarní ceně klisen, opanovala Memoriál dr. Frankenbergera - Jarní cenu města Mostu (I.k., 3, 2000 m, 135.000 Kč) stylem start-cíl a jistě o 1 1/4 délky porazila nejsilnějšího ze soupeřů Gibb's Beach (Galileo) trenéra Josefa Váni, přičemž třetí skončil další Váňův svěřenec Brother Grimm (Rip Van Winkle).

Amga River Valentina Bukhtoyarova, za kterou F.B.A. zaplatila na Arqana August Yearling Sale 30.000 euro, je dcerou plemeníka Dylan Thomas (Danehill), vítěze Irish Derby či Prix de l'Arc de Triomphe, matka Meshhed (Gulch) doběhla, navzdory vlivu Gulche a Green Deserta ve svém pedigree (v dalších generacích však najdeme i vytrvalce Alleged), druhá v listed na 2000 metrů.

Druhý vrchol mosteckého mítinku, Memoriál Vlastimila Smolíka - Cena první dámy České republiky (I.k., 4+, 2400 m, 135.000 Kč) s opravdu ostudně pomalým úvodem vyhrál po boji s Omnibusem (DaXian) čtyřletý Aztek (Moonjaz - Apaska, Scater) z chovu Františka Vocáska, který přes zimu změnil barvy a poprvé startoval v barvách Dr. Charváta. Třetí doběhl Rabbit Motivman a čtvrtý Lysyan.

       Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net