chardonney tchJako první kůň historie dnes vyhrál sedmiletý hnědák stáje Dr. Charváta Chardonney Tcheque (One Cool Cat) potřetí v řadě mílařský vrchol první poloviny sezóny Velkou květnovou cenu VW Wachal, a.s. (I.k., 4+, 135.000 Kč). V sedle hřebce, který se vítězstvím přehoupl přes 3,1 miliónu výher a získal své 13. vítězství, byl žokej Jiří Chaloupka.


Polobratr někdejšího dvojnásobného koně roku Shamardala Chardonney Tcheque nastupoval do dostihu jako destinový favorit. Po startu se chopil vedení Honzik, Chardonney Tcheque cválal blízko čela. V cílové rovince na Honzika zaútočil nejprve Zakhar Star a následně Chardonney Tcheque, ze souboje vyšel po boji o 1/2 délky nejlépe svěřenec Tomáše Šatry Chardonney Tcheque, Zakhar Star (Henrythenavigator) a Honzik (Orpen) se o druhé místo nakonec museli v mrtvém doběhu rozdělit. Čtvrtá doběhla Najinska (Areion).

Úvodní dva dostihy chuchelské neděle vyhrála dvojice trenér Petrlík - žokej Zatloukal, kteří nejprve zásluhou Ladara (Midships - Ladee Wise North, Duck Snort), vlastního odchovance stáje DAR, vyhráli Cenu Deníku E15 (V.k., 3, 1400 m, 20.000 Kč) a poté Daryan (Baltic King) stáje DS Maruška s přehledem ovládl Cenu Saty, spol. s r.o. (III.k., 3+, 1200 m, 60.000 Kč).

Tři roky musel čekat šestiletý Amssio (American Post) na své druhé vítězství, kterého se dočkal dnes v Ceně Cafe Imperial (IV.k., 3+, 1600 m, 40.000 Kč) už v barvách stáje Hanzlíková - Bartoš s am. Fabrisem v sedle. To stejně starý Byskovic (Jeremy) stáje Aluš získává pravidelně jedno vítězství každý rok a vždy v úvodních dvou měsících sezóny. Letošní získal v Ceně Biospace (III.k., 1600 m, 60.000 Kč). Již deváté vítězství v letošní sezóně si v Ceně www.dostihy.net (IV.k., 3, 2200 m, 40.000 Kč) připsala trenérka Helena Vocásková, jejíž Kalanisia (Kalanisi) Stanislava Chudáčka vyhrála dostih pro nezvítězivší tříleté.

Příliš se dnes nedařilo koním domácího chovu, kteří získali jen 3 vítězství v nejnižších kategoriích. Kromě v úvodu zmíněného Ladara, mj. prvního letošního českého vítěze po Midships, se v závěru prosadili čtyřletý Kleonne (Egerton - Kata Hari, Gay Devil) z chovu Jaroslava Kunčara, který využil nejnižšího váhového zatížení v handicapu Cena Střední školy dostihového sportu a jezdectví (V.k., 1800 m, 20.000 Kč) a Abret (Bretigny - Arista, Security Risk) z chovu Stanislava Rimkeviče, který vyhrál závěrečnou Cenu Sharpoura (IV.k., 2200, 40.000 Kč) též díky nízkému zatížení v handicapu.

    

      
    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net