pardubice 3Vážení příznivci dostihového sportu,
v posledních dnech to na dostihové scéně doslova vře, ale není to tím, že je sezona v plném proudu. Vír debat, telefonátů a emočních diskusí rozpoutal jediný papír - čtvrteční pardubické přihlášky.

Na nich jsou totiž uvedena jména vítězů jedničkových dostihů ve III. a IV. kategoriích. Mnozí z nás si mysleli, že jde o omyl v pochopení propozic, ale záhy jsme se dozvěděli, že to byl čistý záměr.

Už při prvním dostihovém dni v Pardubicích,někteří z nás běhali v předem prohraných dostizích,protože se potkávali koně čtyřkoví s jedničkovými,někdy bez rozdílu nesené váhy a to málo,co mohli vydělat,jim vyzobli třídoví kanóni. A šlo to tak daleko, že se z jednoho trojkového dostihu, který má za úkol potvrdit připravenost skokanů do kvalifikace na Velkou, vytratila Irská lavice...

Další, řekněme zvláštností v letošní sezoně, je zvýšený počet dostihů čtvrté a páté kategorie na úkor kategorie třetí. Jediné, co nás trenéry a majitele napadá je,že někomu nezáleží na vyplácení majitelských prémií, protože ho koně českého chovu nezajímají, což by se v dnešní době dalo ještě pochopit, co však odpustit nelze, je účast jedničkových koní ve" čtyřkách"!

Vzhledem k tomu, že k této neférovosti dochází v odvětví sportu, je důsledek daleko horší, než-li třeba v politice.

Proto se jménem většiny trenérů, majitelů, jezdců a lidí zaměstnaných u dostihových koní obracím se žádostí na Jockey Club a Asociaci steeplechase, aby byla v co nejbližším termínu svolána mimořádná valná hromada nebo jakékoliv jiné veřejné zasedání, kde by byly s okamžitou platností upraveny propozice překážkových dostihů tak, aby se v nich neuplatňovaly pouze potřeby jedinců a nedocházelo ke střetu zájmů. Je neuvěřitelně smutné, že v naší velké rodině koňáků dochází k tomu, že vůně peněz a pohárků je silnější, než vztah ke koním samotným a fair play.


S upřímným pozdravem Martina Růžičková


    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net