Satra TomasObhájit vítězství je těžké, a dosáhnout hattricku je ještě těžší. V neděli to dokázal svěřenec Tomáše Šatry Chardonney Tcheque, který potřetí za sebou ovládl Velkou květnovou cenu.  Se zkušeným trenérem jsme mluvili nejen o reprezentantovi stáje Dr. Charváta, ale také o Sapsiree, která bude bojovat v neděli v hlavním chuchelském dostihu určeném klisnám.


Nejprve nejdůležitější otázka dva dny po dostihu – je Chardonney v pořádku?
Ano, je v pořádku.

Jaká byla vaše očekávání před dostihem a jak jste Velkou květnovou prožíval?
Chardonney v práci chodil dobře, takže jsem v jeho vítězství věřil. A v dostihu to potvrdil. Vítězství to bylo těsné a asi nejtěžší z těch třech. Pan doktor Charvát byl spokojený. Měl velmi úspěšný víkend – v sobotu vyhrál  Aztek v Mostě a v neděli ještě v Bratislavě jeho klisna Jarní cenu klisen.

A už jste domluveni, kam povedou další dostihové kroky Chardonneye?
Původně jsme s ním chtěli jet do Itálie na dostih v Miláně, který loni začátkem června vyhrál, ale tenhle dostih, condizionata na 1500 metrů, je posunutý až na den, kdy se běhá naše derby a další podobný dostih je týden před derby, takže bude Chardonney běhat u nás o derby-dnu a až pak s ním vyjedeme do Itálie. Na Slovensko ho určitě směřovat nebudeme, bratislavská dráha mu nesedí. Potřebuje delší rovinu, aby mohl cválat. To už jsme si v minulosti ověřili, že tam nepodá takový výkon, jaký by mohl.

Sapsiree Janacek
FOTO: Sapsiree s Václavem Janáčkem 26. dubna v Chuchli, kdy skončili v dostihu druhé kategorie třetí

V neděli je hlavním dostihem Cena Nory Jeane, tedy dostih pojmenovaný po vaší bývalé hvězdné svěřenkyni. Do něho vysíláte reprezentantku stáje Joly Sapsiree. Ta už před dvěma roky tento dostih vyhrála, jak vidíte její možnosti tentokrát?
V dostihu je hned několik dobrých klisen. Mj. tam byla dohlášena Dally Hit, která běhala v sobotu v Mostě. Sapsiree je v pořádku a v pohodě, tak doufám, že získá co nejlepší umístění. Že je to dostih zrovna Nory Jeane nějak ani zvlášť nevnímám, těším se z úspěchu v každém dostihu. (mze)
    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net