synthNadějný jezdec Michal Kubík a zkušený trenér Milan Theimer se dali dohromady, aby do sobotní nabité cross country Sagara prezentovali Charme Looka, šestiletého reprezentanta stáje Orling, z nějž se stává jedna z největších překážkových nadějí na českých drahách. Theimerův svěřenec loni čtyřikrát nastoupil na start, a s jedinou výjimkou a pádu v Pardubicích nikdy jindy nenašel přemožitele.


A tentokrát tuhle bilanci potvrdil a na svou ojedinělou sérii navázal. K náramné spokojenosti všech kolem, odchovanec českého chovu je totiž pro překážky velkou nadějí nejenom pro Milana Theimera, ale i pro tuzemské chovatele plnokrevníků.

V dostihu, kde se většina očí soustředila na populárního Age of Japea, divákům Charme Look už od startu svým výkonem říkal: „Podívejte, já jsem tady.“ Totéž ostatně mohl křiknout i na své soupeře, kteří se mu v proběhu dostihu většinou uctivě dívali na záda, aniž by viděli cokoli jiného. Obrázek, který nezměnila Irská lavice ani obě proslulé „vody“, vydržel až do cíle. Kubík za sebou mimo jiné nechal i Silver Regenta, jehož chystá Josef Váňa. „Domácí kázání“ za to, že porazil vyslance stáje, ovšem nesklidil.

Jsem rád, že tihle mladí kluci, co u nás dělají, dostávají šanci i jinde,“ řekl Josef Váňa u kterého Kubík pracuje. „To, že nás porazil, mě samozřejmě netěší kvůli koni, ale Michal na sobě hodně pracuje a určitě si ta svá vítězství zaslouží. Silver Regent byl dnes slabší, a tak můžeme jenom poblahopřát.“ Přesně to také Josef Váňa udělal.

Charme Look2

Milan Theimer v posledních měsících a letech nepatří k často vítězícím trenérům a v prostorech pro vyhlášení vítězů není častým hostem. Charme Look byl v loňském roce jediným vítězem, kterého poslal do dostihů, a spoléhat na jeho talent bude i letos. „Má za sebou dobrou zimu, a získal trochu síly,“ myslí si Theimer. „Na dnešní soupeře stačil, ale uvidíme, jak se srovná s konkurencí v nejvyšší kategorii. Určitě v ní ale nebude žádný dostih pro vytrvalce nad pět kilometrů. Jestli bude zdravý, zkusíme s ním ještě nějaké další dostihy v této sezóně, vrchol by ale měl pro něj přijít až snad v příštím roce,“ dodává Theimer.

Právě do dostihů první kategorie jeho svěřenec jít musí, pokud s ním chce realizační tým bojovat o větší peníze i prestiž. „Půjdeme ale postupně, letos to určitě není kůň do Velké pardubické,“ komentuje Milan Theimer. „Prozatím je to ale ještě takový puberťák, vzácný případ. Je schopný vymyslet hrozné věci, ale pak podruhé se zase chová vzorně a korektně. Až ale úplně dospěje i v hlavě, může to být hodně dobrý kůň. A to Charme Look určitě je,“ tvrdí Milan Theimer.

Autor: Petr Guth    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking